prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc., rektor

VŠB-TUO > prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc., rektor

Vítám vás na svém blogu ...

Vážené kolegyně a kolegové,

žijeme v době, která je zahlcena různými články, sděleními či zprávami. Já bych chtěl tímto svým blogem učinit pravý opak.  Místo zatěžování webových stránek dalšími nepodstatnými informacemi, bych chtěl touto cestou zlepšit komunikaci mezi námi všemi, kteří na naší univerzitě žijeme.  Ukazuje se, že 2,3 tisíc zaměstnanců a 24 tisíc studentů tvoří tak velký živý organismus, že nelze jednoduše všechny informovat o zásadních rozhodnutích, která jsou přijímána na úrovni vedení, nelze sdělit vše, co je podstatné a co ovlivňuje život naší univerzity.  V důsledku "tiché pošty" se pak ke mně zpětně dostávají tak zkomolené informace, až se mi nechce věřit jak tvůrčí naše akademická komunita může být ;-).  Samozřejmě vyvstane na mysli otázka, jak na mém blogu publikované názory reagovat a bude možné s nimi polemizovat? V současné době určitě přes mou emailovou adresu nebo Facebook. Jenom prosím o jediné, jsme univerzitou a noblesa akademického života by nám měla bránit v používání slovníku a slohu, který jí nesluší a určitě nepřísluší.  Úmyslně píši nám, protože jsem člověk jako každý jiný a nechtěl bych se nechat vyprovokovat k vyjádřením, která nemusí být zrovna elegantní ;-). Těším se na komunikaci s vámi všemi, kterým jde o naši společnou budoucnost.