prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc., rektor

VŠB-TUO > prof. Ing. Ivo Vondrák, CSc., rektor

Sport a jiné příjemné záležitosti

Včera večer jsem se konečně zase dostal na tenis. Skvěle jsem si zahrál. Během té hodiny a půl singlu jsem si fakt dobře zaběhal. Je pravda, že jsme večer pak byli dva (já a náš pes), kteří jsme se drali do mé postele po čtyřech (záda pořád zlobí). Nakonec jsem s ním vyhrál i boj o to, kdo do postele patří a kdo ne! Příjemně se usínalo. Ještě lépe se mi ale usínalo v pondělí. To jsme se vrátili z Prahy s rozhodnutím o výstavbě nové budovy Fakulty a elektrotechniky a Informatiky. Stavba a její technologické vybavení za 1 miliardu je v daný okamžik největší investicí naší univerzity v její dlouhé historii. Na louce před nemocnicí, mezi aulou a budovou N vyroste moderní budova pro 3500 studentů. Je to další kamínek (to zní pikantně, kamínek za 1 miliardu) do mozaiky rozvoje naší univerzity. Tady je nutno dodat důležitou informaci, že tu celou výslednou mozaiku toho, jak bude vypadat naše univerzita v následujících letech, desítkách let teď nově připravil tým lidí z Fakulty stavební. Je to generel, který zaujal nejen mne ale i další a staví před nás vizi toho, jak by mohla vypadat naše budoucnost. Velkorysá budoucnost. Určitě ji také v blízké době zveřejníme na našem webu. Je mi jasné, že si teď říkáte, že při finanční situaci, kdy chybí peníze do mezd, to zní tak trochu jako science fiction. Ale tak jsme začínali i s novou FEIkou, kdy před sedmi léty padla první zmínka o potřebě její výstavby během mého setkání s nynějším primátorem Petrem Kajnarem a neměli jsme na to ani korunu.  Prostě je třeba mít vize, protože pak víme čeho dosáhnout, nebo se alespoň tomu přiblížit. Jo, a na ten sport nezapomínejte. Stojí to za ty uvolněné endorfiny. To jsou pak i ty moje blogy více optimistické než obvykle ;-).