Příčiny žlučníkových kamenů

Předchůdce našeho Oswalda westík Basty jednou dostal krásný kousek uzeného kolene, který dlouho nevydržel a zůstala z něj jen do bíla vyleštěná kost. Prvotní radost z toho, jak tomu našemu miláčkovi chutná, ale vystřídala krize žlučníkového záchvatu, kterou jsme touto dobrůtkou Bastymu přivodili. Snad nám to odpustil, ale bylo mu fakt hodně ouvej a nám taktéž, když jsme se na něj museli dívat a nemohli mu nijak pomoci. Možná se o tom dozvěděli na MŠMT a rozhodli se, že uchrání vysoké školy od žlučníkového záchvatu, když nám k financování vzdělávací činnost předhodí takovou hodně okousanou kost. Ano, opět jsme na tom hůře než v loňském roce, a tato nespokojenost a metafora s ohlodanou kostí zaznívala na včerejším jednání České konference rektorů. Optimistický návrh, že bude rozpočet vysokých škol v rámci rezortu navýšen na 18 %, který byl paní ministryní prezentován na minulé ČKR, byl totiž korigován v tom smyslu, že by to tak mělo být, ale není úplně jisté kdy, tedy v kterém roce. Zatím se přidává do mezd ostatním učitelům, ale vysoké školy stojí stále stranou. Je pravda, že z ohlodané kosti vysokým školám žlučníkový záchvat skutečně  nehrozí, ale mně se nějak podezřele začínájí hluboko v játrech přesypávat žlučníkové kameny ;-).