4.Evropské univerzitní hry 2018, Coimbra (Portugalsko)
(aktualita z 21.7.2018)
EUSA-GAMES-2018-LOGO-04_V2_COLOR__h400

Sportovci VŠB-TU Ostrava dosáhli na 4. Evropských univerzitních hrách 2018 v Coimbře (Portugalsko) skvělého úspěchu!

V soutěži stolních tenistů vyhráli Michal Beneš a Ondřej Bajger společně čtyřhru a Ondřej Bajger přidal bronz ve dvouhře!

V týmové soutěži pak společně s Romanem Rezetkou (všichni EKF) obsadili v konkurenci 17 univerzitních týmů ze 12 zemí 5.místo.

2018-07-18 17.41.18

2018-07-18 17.54.15

V týmové soutěži startovalo 17 univerzitních družstev ze 12 zemí Evropy a naši obhajovali stříbrnou medaili z loňského ME univerzitních týmů z Olomouce. Letos, bohužel pro nás, byl velmi nepříznivý los pro nasazení do skupin soutěže. Byli jsme nalosováni do nejpočetnější skupiny (5 týmů), což představovalo jeden náročný zápas navíc. Nepříznivá byla také situace, že ani vítězství ve skupině nezajišťovalo ev. slabšího soupeře pro čtvrtfinále. S bilancí tří vítězství (vždy 3:0) a jedné porážky (2:3 s Marmara University, Tur.) jsme šli do čtvrtfinále na další skvělý turecký tým Nisantasi University. Také tento druhý zápas s Turky jsme prohráli (0:3) a do dalších bojů o medaile jsme nepostoupili. Naši soupeři následně celou soutěž vyhráli, stříbrnou medaili vybojovali Poláci z Rzeszow University a na bronzový stupínek se postavili hráči týmů Gothenburg University (SWE) a Vytautas University (LTU). Naši obsadili dělené 5.místo, což je skvělý výsledek.

Následovaly soutěže jednotlivců, ve dvouhře mužů hrálo 64 hráčů a podle světového rankingu byl Ondřej Bajger nasazen jako č.4. Po celou dobu turnaje podával skvělé výkony a vybojoval bronzovou medaili. Jeho zápasová bilance byla skvělá: Navyskas (LTU) 3:0, Mandl (AUT) 3:0, Pulkkinen (FIN) 3:0, Gunduz Z. (TUR) 3:0 a až v semifinále porážka s nasazenou dvojkou Yigenlerem (TUR) 0:3.
Michal Beneš se stejným hráčem prohrál již v osmifinále, svedl s ním úžasnou bitvu ve které vedl již 2:0, ale nakonec odešel těsně poražen 2:3. Roman Rezetka, letošní akademický mistr ČR, svedl v osmifinále skvělý zápas s Polákem Golebiowským, ale se soutěží se rozloučil porážkou 1:3.

Ve čtyřhře mužů hrálo 28 dvojic, pár VŠB-TUO Bajger, Beneš byl nasazen jako č.3 v 1.kole měl volný los. Jeho cesta turnajem byla skvělá: Chan,Denby (GB) 3:0, Lindkvist,Ericsson (SWE) 3:0, Menge,Guler (TUR) 3:0 a ve finále vítězství 3:1 s párem Cyrnek, Golebiowski (POL)!
Zlatá medaile z EUG 2018 míří na VŠB-TU Ostrava !!!

Jsme hrdí na to, že jsme díky podpoře vedení VŠB-TU Ostrava mohli vůbec v Coimbře startovat – vždyť z celé ČR tam byli zástupci jen VŠB-TUO (18 osob, stolní tenis a futsal) a VUT Brno (1 osoba, veslování-skif) !

ČESKÉ AKADEMICKÉ HRY 2018, Brno
(aktualita z 26.6.2018)

LOGO-3_1-447x500        DSC00618

V Brně se konal ve dnech 17.-22.6.2018 již 17.ročník vrcholné univerzitní sportovní soutěže- České akademické hry. Na sportovištích MU Brno startoval také tým sportovců VŠB-TU Ostrava, a to celkem ve 12 sportech.
V bodovací soutěži univerzit se tým VŠB-TU Ostrava umístil na 7.místě mezi 47 univerzitami z celé ČR!
Akademickými mistry ČR 2018 se v Brně stali:
Adámková, Rezetka (stolní tenis), Chrascina, Stromšík (atletika), futsalový tým VŠB-TUO, Sladká (tenis) a Dimovová (judo), máme také stříbrné a bronzové medaile ...

Skvělý úspěch futsalu VŠB-TU Ostrava !
(aktualita z 23.3.2018)
mistr
Futsalisté VŠB-TU Ostrava vyhráli po 12 letech druhou nejvyšší soutěž a zajistili si tak právo postoupit do 1. ligy!
„Letošní sezóna byla skvělá, jelikož na naši univerzitu přišli studovat opravdu výborní hráči a kádr družstva  patřil jednoznačně k nejlepším v celé soutěži, „ komentoval  vítězství ve 2.lize ročníku 2017/18 trenér družstva VŠB-TU Ostrava Mgr.Martin Kapsa. „Od šestého kola soutěže jsme se dostali na první příčku tabulky,  kterou jsme až do konce sezóny neopustili.  Jednu chvíli jsme měli dokonce až šesti bodový náskok v čele soutěže!".