Platnost příspěvku skončila 26. 8. 2020!

Osma VŠB-TUO hodlá navázat na trenažérový bronz z Poháru univerzit

Zimní sezonu na trenažérech zakončili veslaři VŠB-TUO ziskem bronzového poháru, jak se jim bude dařit na vodě v letošní „zvláštní“ sezoně?

Tým veslařů VŠB-TUO v Poháru univerzit 2019/20 ve veslování na trenažéru vybojoval 3.místo a získal bronzový pohár! Stalo se to těsně před vypuknutím pandemie nového koronaviru, následně byla zrušena celá jarní část veslařské sezony 2020 na vodě.

Na skvělém úspěchu se podíleli tito studenti: Tereza Pukowská, Jakub Kudělka, Jaromír Satke (všichni EKF), Nikola Handlová, Vojtěch Janalík, Vojtěch Šubrt, Tadeáš Bartošek, Jan Majer  (všichni FEI), Štěpán Škapa, Matěj Hlubek, Stanislav Brožek, Filip Rukriegel (všichni FS), Matěj Vyhnánek, Václav Jašek, Luka Spanel (FAST), Karel Hauk (FMT), Jakub Kučera, Josef Žůr (oba HGF).

Osma VŠB-TUO se na hladině hlučínské štěrkovny nyní připravuje na podzimní část sezony, kde ji čekají přeložené Univerzitní Primátorky v Praze (18.9.) a regata Osmy Brno na řece Svratce (17.10.). „Velkou čáru přes rozpočet nám udělali pořadatelé obou těchto regat, když poprvé v historii zavedli platbu startovného za osmu! V Praze je to 10 000,-Kč a v Brně 5 000,-Kč, tyto peníze nyní nemáme k dispozici a uvidíme, zda vůbec na těchto regatách budeme startovat“,uvedl kouč osmy VŠB-TUO Mgr.Jiří Žídek. „Zachránit by nás mohl snad jen nějaký nečekaný sponzorský dar!“.

Vloženo: 3. 7. 2020
Útvar: 713 - Institut tělesné výchovy a sportu