Platnost příspěvku skončila 27. 10. 2023!

Futsalisté VŠB-TUO porazili UNOB a jsou ve FINAL FOUR!

Vítězství ve čtvrtfinále se rodilo velmi těžko, neboť hosté z Univerzity obrany perfektně vystihli název svojí univerzity, a s výbornou obranou po celý zápas nám nedovolili vytvářet si větší množství gólových příležitostí.

Zápas byl skoro celou dobu vyrovnaný 1:1 a my jsme se dostali do vedení až 7 minut před koncem utkání, kdy jsme dali gól po nacvičeném signálu z rohu. Následně jsme přidali ještě třetí  pojišťovací gól. Hosté už pouze po naší chybě v rozehrávce stačili 7 sekund před koncem snížit na 3:2, ale to už na postup nemohlo mít vliv.

My jsme se tak opět po roce dostali mezi nejlepší čtyři univerzity a budeme dál bojovat o finále i celkovou obhajobu vítězství!

Martin Kapsa (trenér VŠB-TUO): „V zápase jsme byli na míči jednoznačně lepší než soupeř a dalo by se říct, že jsme celou dobu hráli na jednu branku, kdy jsme dobývali obraný blok soupeře. Bohužel jsme si nedokázali vytvořit větší množství šancí a proto bylo drama až do konce utkání. Soupeř výborně bránil a čekal pozorně na naše chyby a spoléhal se na brejky.“

Marek Běťák (hráč VŠB-TUO): „Vůbec jsme nečekali, že hosté na nás budu tak dobře připraveni. Velmi dobře bránili, měli hustou obranu a ty přihrávky se tam hledali velice těžce.“

Tomáš Štětina (hráč UNOB) „Věděli jsme o kvalitách soupeře, snažili jsme se na něj připravit, ale ta kvalita byla velká. Nějaké šance jsme měli, ale soupeř nás mačkal tak dlouho, až jsme to fyzicky nevydrželi.“

VŠB-TUO vs. UNOB 3:2 (1:1)

Góly: Tížek, Sotorník, Křižák – Levíček, Komůrka

Sestava VŠB-TUO: Fajmon, Schonealder – Hasala, Tížek, Křižák, Nguyen – Bystřičan, Drozd, Sotorník, Kelnar – Stejskal, Běťák

Sestava UNOB: Dostál, Fiedler – Štos, Kilyk, Komůrka, Štětina – Levíček, Plhal, Pajer, Wajshajtl, - Klimeš, Hudeček, Dynka