Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Při této příležitosti bych chtěl v krátkosti připomenout historii našeho oddílu. TO VŠB byl založen v roce 1955 a prvním předsedou byl zvolen odborný asistent na katedře TV pan Vlastimil Uher, který vedl oddíl 30 let. Po jeho odchodu do důchodu byl zvolen předsedou Ing. František Dušák a je jím doposud.

LAG_LOG_paskovdf

V minulosti jsme byli malým oddílem bez vlastních dvorců a haly a v Ostravě jsme byli ve stínu tenisových velkoklubů NH, Baník OKD a Vítkovice. V počátcích se trénovalo a mistrovská utkání hrála na dvorcích NH pak v Hlučíně, na Startu Poruba a naposledy na dvorcích Baníku OKD.

První družstvo našeho oddílu hrálo dlouhá léta převážně krajský resp. oblastní přebor, 2x postoupilo do divize, ale vždy jen na jeden rok. V oddíle se vystřídala celá řada hráčů a hráček, kteří většinou po ukončení studia na vysoké škole se vraceli do svých mateřských oddílů.

LOGO_DalkiaCRm

Obrat nastal počátkem 90-tých let, kdy se jednak výrazně zvýšila podpora sportu vedením vysoké školy, která vyústila v roce 2001 vybudováním velmi krásného sportovního areálu s halou se třemi tenisovými kurty, 4-mi venkovními kurty, fotbalovým hříštěm s umělou trávou, dvěmi beachvolejbalo-vými hříšti a asfaltovými hříšti na volejbal a házenou a jednak příchodem Mgr.Stolaříka odborného asistenta na katedře tělesné výchovy a jeho zapojení do činnosti TO. V průběhu těchto cca 10-ti let došlo k výraznému rozšíření a zkvalitnění jak členské základny tak i treningového procesu, což zákonitě vedlo i k postupu našich družstev do vyšších soutěží. V nové hale oddíl v lednu 2002 uspořádal otevřené zimní akademické mistrovství ČR a taktéž se v ní uskutečnilo mistrovství Evropy družstev žákyň.

Vrchol a historický úspěch se dostavil v roce 2002, kdy A družstvo při prvním účinkování ve II. lize tuto soutěž bez porážky vyhrálo a postoupilo do I.celostátní ligy - druhé nejvyšší soutěže. B družstvo pak s přehledem vyhrálo oblastní přebor a postoupilo do severomoravské divize.

V současné době má oddíl 34 aktivních členů, kteří jsou zařazeni do třech závodních družstev dospělých a jednom družstvu dorostu. A družstvo hraje I.celostátní ligu, B družstvo oblastní přebor a C družstvo pak oblastní soutěĺ. Družstvo dorostu hraje nejvyšší dorosteneckou soutěž extraligu Junior Tour.

Odkaz na nové vlastní webové stránky oddílu tenisu:  http://www.tenis-vsbostrava.cz/

Kontaktní osoby

Ing. František Dušák předseda mobil: +420 737 233 673
kancelář: +420 596 946 069
Mgr. Jaroslav Stolařík šéftrenér mobil: +420 725 258 499
kancelář: +420 597 323 415
Miroslav Sitař jednatel oddílu   mobil: +420 721 077 032

Tréninky

V zimním období jsou tréninky každý den v odpoledních a večerních hodinách v tenisové hale. Ve zkouškovém období je hala k tréningu využívána i dopoledních hodinách.Vzhledem k nevyřešené reklamaci nově poloĺeného povrchu v hale zajišťuje výbor oddílu tréninky v zimním období 2011 - 2012 v pronajatých ostravských halách, coĺ je velmi finančně náročné.Tuto nepředvídanou situaci se výbor oddílu snaží řešit sponzoringem.
V letním období jsou tréninky na dvorcích ve sportovním areálu VŠB - TU Ostrava každý den a to na dvou k tomu vyčleněných dvorcích.

Závody, akce, soutěže

8.-11.12.2017  Oblastní přebor v hale VŠB-TUO

Zajímavé odkazy