Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Veslařský oddíl VSK VŠB-TU Ostrava je čistě univerzitním veslařským klubem. Propaguje všechny formy veslařského sportu- závodní veslování, nezávodní (turistické) veslování a veslování na trenažérech. Členskou základnu tvoří převážně vysokoškolští studenti, oddíl dělá pravidelně nábor z řad nováčků, kteří navštěvují hodiny TV-veslování. Od roku 1997 má oddíl základnu u břehu hlučínského jezera, vedle penzionu RODOS.

Kontaktní osoby

Mgr. Jiří Žídek předseda, trenér mobil: +420 605 739 600
kancelář: +420 597 323 752

Aktuality

Univerzitní Primátorky 2019 - osma VŠB-TUO dvanáctá !

Posádka Dulaj, Brožek, Hlubek, Vyhnánek, Výmola, Velička, Pergl, Rečka s kormidelnicí Spanelovou obsadila v 9.ročníku Univerzitních osem 12.místo, když byla ve finále C třetí za UP Olomouc a VUT Brno. V mužské kategorii celkově zvítězila již poosmé v řadě loď ČVUT Praha, před UK a ČZU, v kat. žen zvítězila loď UK Praha. Na startu závodu mužů byl rekordní počet 13 posádek, v ženách startovalo 5 lodí.

DSC00826

Osma VŠB-TU Ostrava startovala na mez.univerzitní regatě Odra River Cup 2019 ve Wroclawi

Tým veslařů VŠB-TUO se vrátil z mezinárodní univerzitní veslařské regaty, kterou ve dnech 1.-2.6.2019 pořádala Politechnika Wroclaw na řece Odře.

Nově se tvořící posádka osmy VŠB-TU Ostrava startovala v konkurenci 9 osem z Německa, Francie a Polska ve složení: Dulaj, Výmola, Pergl (FEI), Brožek, Hlubek, Kůřil (FS), Vyhnánek, Spanelová (FAST), Pukowská (EKF) a Velička (HGF) pod vedením trenéra Mgr.Jiřího Žídka z KTVS-713. Regata byla součástí přípravy na vrchol letošní univerzitní veslařské sezony – Univerzitní OSMY v rámci 109. Primátorek, které se jedou 7.-9.6.2019 v Praze na Vltavě.

Vítězem regaty se stala osma domácí Politechniky Wroclaw, druhá byla loď TU Dresden a třetí místo obsadila osma Univerzyty Jagieloňskiej Krakow, osma VŠB-TU Ostrava obsadila 8.místo.

DSC00768

V Poháru univerzit 2018/19 celkové 5.místo !

Veslaři VŠB-TU Ostrava absolvovali seriál zimního Poháru univerzit na trenažéru, mezi 10 zúčastněnými univerzitami obsadili celkové 5.místo, vítězem Poháru se stal tým VUT Brno. V individuálních soutěžích se skvěle vedlo mužům VŠB-TUO, v jednotlivcích celkově zvítězil Matěj Hlubek (FS) před Jungem (Univerzita Pardubice) a Kubicou (VUT Brno). Ve čtyřkách mužů na SLIDECH celkově zvítězil tým VŠB-TUO (Dulaj, Výmola, Vyhnánek, Brožek) ziskem 50 bodů před VUT Brno (33 bodů) a Univerzitou Pardubice (30 bodů). Výborně se uvedla také Tereza Pukowská (EKF) v kategorii žen, když dokázala zvítězit ve ii.kole v Praze a celkově obsadila 4.místo!

IMG_1826

26.Přebor VŠB-TU Ostrava 2018 na veslařských trenažérech je za námi!

Ve Fitcentru KTVS v Ostravě-Porubě se uskutečnil další ročník tradiční halové regaty, objevili jsme nové adepty veslařského sportu, máme nové vítěze jak v ženské, tak i mužské kategorii!

IMG_1864

Veslaři VŠB-TUO absolvovali soustředění a našli nové členy!
V krásném prostředí hlučínské štěrkovny absolvovali veslaři VŠB-TUO týdenní soustředění, kde se učili veslovat na čtyřkách s kormidelníkem, dvojskifu i skifu. Počasí nám přálo, takže pokud se někdo "cvaknul", tak to bylo velmi příjemné. Našli jsme nové adepty členství v oddíle a budeme pokračovat v systematické přípravě na účast v univerzitních závodech !

P4180105

Tréninky

V zimním období probíhají tréninky na trenažérech ve Fitcentru KTVS  v areálu kolejí, pak na lodích na veslařské základně u jezera Hlučín.

Historie, úspěchy

Od r.1990, kdy se oddíl začal účastnit závodů doma i v zahraničí, dosáhl řady úspěchů-skifařka LV Jana Matuštíková získala bronz na M ČR 1997, skifař LV Tomáš Salajka získal titul mezinárodního akademického mistra Německa 1999 v Berlíně, J.Matuštíková zvítězila s akad.reprezentační párovou čtyřkou na regatě v Nantes (Fr.) 2000. Skifař Dalibor Stejskal v r.2004 se stal mistrem Moravy na skifu i dvojskifu a na mezinárodní regatě v Nantes obsadil 3.místo s akad.reprezentační párovou čtyřkou. V roce 2006 získal titul akademického mistra ČR ve veslování na trenažéru, stejně jako Pavlína Žižková v ženské kategorii. Na Českých akademických hrách 2006 v Brně získala osma mužů bronzové medaile, stejně tak i na mezinárodní regatě v Krakově (Pol.). V letech 2007 a 2010 zvítězila univerzitní posádka párové čtyřky VŠB-TUO na Mez.regatě v Nantes. Skifař Jiří Zídek se stal v r.2010 mistrem Evropy v kat.50-55 let na olympijské dráze v Mnichově. V r.2011 zvítězila párová čtyřka Stejskal, Tomašík, Endel, Žídek na mezinárodní regatě INN RIVER RACE v německém Passau na trati 6 km. V r.2012 vybojovala párová čtyřka Huja, Oulehla, Vašťák, Endel 3.místo na Mez.univerzitní regatě v Chambery. Osma VŠB-TU Ostrava zvítězila v r.2013 na Univerzitním labském poháru v Ústí nad Labem a na Univerzitních Primátorkách v Praze na Vltavě obsadila 7.místo. Osma VŠB-TUO obsadila 8.místo na Evropských univerzitních hrách 2014 v nizozemském Rotterdamu. Na MS MASTERS 2015 v belgickém Hazewinkelu obsadil skifař Žídek 4.místo v kat.55-59 let. Osma VŠB-TUO v r.2016 vybojovala na Mez.univerzitní regatě "Odra River Cup" v polské Wroclawi cenné 6.místo. Na Mistrovství ČR MASTERS 2017 v Třeboni vybojoval skifař Žídek bronzovou medaili v kat. 55-59 let.

Pořádáme tyto závody, akce, soutěže

Oddíl pravidelně od r.1993 pořádá Otevřený přebor VŠB-TU ve veslování na trenažéru (termín prosinec) a regatu "Okolo ostrova" v rámci Sportovního dne VŠB-TU Ostrava (termín květen). 
Na trenažérech uspořádal oddíl také 24-hodinové maratóny 10-členných družstev a nebo závody družstev na maratónskou vzdálenost 42 195 m . Nováčci absolvují v rámci hodin TV "GRAND PRIX" čtyřčlenných týmů, která se skládá z tratí 2x 500m, 2x 1000m, ze společného závodu na trati 12 500m, 1x 4000m a 1x 2000.  Vítězí tým s nejlepším celkovým časem. Pak přechází trénink na tzv.SLIDY, na kterých se učí souhru ve větších posádkách (dvojka, čtyřka , osma) a ihned s jarním oteplením se přechází na vodu jezera Hlučín. 

Zajímavé odkazy