Nahráním přes web

Soubor k tisku je možné odeslat na tiskový server z webové stránky https://safeqtisk.vsb.cz/m.

Po odeslání úlohy na server dochází k jeji transformaci a proto je potřeba počkat (několik sekund až minut) v závislosti na velikosti úlohy. Až pak je úloha dostupná na zařízení. Úlohu je možné přes web přímo vytisknout na konkrétním zařízení - bez nutnosti se k zařízení přihlásit kartou!

Podporované jsou tyto typy souborů:

Typ Přípona souboru
Dokumenty MS Office doc, docx, docm, dot, dotx, dotm, rtf, xls, xlsx, xlsm, xlsb, xltx, xltm, csv, ppt, pptx, pps, ppsx, pot, potx
Dokumenty Open Office odp, ods, odt, ott
HTML dokumenty html, htm, mhtml, xhtml
Obrázky jpg, jpeg, png, bmp, gif, tiff, ico, wmf, emf, svg
Další txt, pdf, xml, fo, xps, epub

 

Postup pro odeslání úlohy k tisku

Ve webovém prohlížeči zadejte adresu https://safeqtisk.vsb.cz/m. Zobrazí se stránka pro zadání přihlašovacího jména a hesla:

1
Obr. 1

Zadejte přihlašovací údaje - Vaše osobní číslo (např. abc1234) a jednotné heslo (LDAP, email, edison) a klikněte na Přihlásit.  Po úspěšném zadání jste přihlášení:

2
Obr. 2

Klikněte na Nahrát novou tiskovou úlohu:

3
Obr. 3

Kliknutí na Procházet (Browse) umožní vybrat soubor, který chcete odeslat k tisku. Po jeho vybrání klikněte na Nahrát.

4
Obr. 4

Server nyní nahraný soubor zpracuje a připraví k vytištění na zařízení, které je zapojeno do SafeQ. Poté je možné soubor vytisknout.

Tisk je možné realizovat běžným způsobem - přiložením karty u konkrétního zařízení, výběrem dokumentu k tisku.

Webová aplikace mobilního tisku navíc umožňuje zaslat tiskovou úlohu k vytištění na konkrétní zařízení bez potřeby identifikace kartou u zařízení!

Postup pro vytištění úlohy přes webovou aplikaci

Před tím, než pošlete úlohu na konkrétní tiskárnu se dostavte k zařízení, na kterém chcete tisknout.

Pokud jste právě odesílali přes webovou aplikace mobilního tisku soubor, který chcete tisknout, počkejte, až bude serverem zpracován. Klikněte na tlačítko Aktualizovat (obr. 2). Jakmile dojde ke zpracování, počet úloh v části "Spravovat tiskové úlohy" se navýší. Jestliže již úlohu na serveru máte a nejste přihlášeni v aplikaci mobilního tisku, zadejte adresu https://safeqtisk.vsb.cz/m a přihlašte se (Obr. 1). Když je k tisku jedna úloha, vypadá to takto:

tisk1
Obr. 5

Klikněte na Spravovat tiskové úlohy

tisk2

Obr. 6

Klikněte na úlohu, kterou chcete vytisknout.

tisk3

Obr. 7

Klikněte na Zvolit tiskárnu

tisk4

Obr. 8

Můžete zvolit, zda chcete tisknout duplexně (oboustranný tisk) nebo ve stupních šedé (bude vytištěno černobíle a rovněž takto zaúčtováno). Pak už zbývá jen vybrat zařízení, na kterém se má tisk realizovat. Protože pro tisk se není potřeba autorizovat přiložením karty, doporučujeme před spuštěním tisku (vybráním zařízení na obr. 8) být u daného zařízení!


© 2019 VŠB-TU Ostrava