Absolventi

Jsme jednou z největších technických univerzit v ČR. Naši univerzitu každoročně dokončí více než 5 tisíc úspěšných absolventů, kteří se uplatňují na významných postech v ČR i ve světě.

  • Nástupní platy absolventů technických oborů patří mezi nadprůměrné, přičemž firmy dlouhodobě avizují nedostatek kvalifikovaných pracovníků.
  • VŠB-TUO spolupracuje s významnými zaměstnavateli a informuje o pracovních příležitostech své studenty a absolventy.
  • Diplomem to končit nemusí! Staň se součástí absolventské sítě ALUMNI.

Síť absolventů - ALUMNI byla založena v roce 2011 s cílem zachovat kontakty a vazby absolventů s univerzitou a rozvíjet tak další spolupráci s praxí. V současné době je zaregistrováno více než 5000 absolventů. Její činnost a další rozvoj má na starosti útvar Alumni Prorektora pro mezinárodní vztahy a sociální záležitosti.

12.9.2014 se v univerzitním areálu v Ostravě-Porubě uskutečnil historicky 1. Sraz absolventů VŠB-TUO . Na tři tisíce absolventů všech věkových kategorií si přijelo prohlédnout místa, kde studovali a setkat se se spolužáky i pedagogy univerzity.

„Spolupráce s absolventy je pro nás klíčová a uspořádáním srazu jsme ji dále posílili", vysvětluje smysl srazu rektor VŠB-TUO Ivo Vondrák.


© 2017 VŠB-TU Ostrava