Nezimní začátek zimního semestru

Zahajovat zimní semestr ve 28°C se hned tak někomu nepoštěstí. Nám to ale vyšlo a tak se škola zaplnila nejen optimistickým sluncem, ale také rozzářenými tvářemi našich studentů (alespoň tedy doufám). Škola bez studentů vypadá smutně, byť jsou nepochybně takoví, kteří mají pocit opačný. A tak se znovu scházíme, abychom spolu strávili následující týdny. Než nám to opět pokazí vánoční prázdniny ;-). Nejsem škodolibý, právě naopak, chtěl bych, aby to pro všechny byl příjemný čas.
Počasí se nám zkazilo až na dnech NATO (na kterých bylo mimochodem vidět i naši školu), kde naopak první den pršelo více, než by se všem přítomným líbilo. Stáli jsme tam v pláštěnkách a pod deštníky a sledovali vystoupení švýcarského pilota s F18 Hornet. Vedle mne stál švýcarský velvyslanec a přede mnou na dešti jenom v maskáčích a modrém baretu finský voják. Velvyslanec se k němu naklonil a povídá: "It's horrible weather, isn't it?" Voják se otočil, napřímil a odpověděl: "It is the army weather, sir!" A to mě inspirovalo k závěrečnému vzkazu. Ať je škaredě nebo hezky, ať prší nebo svítí sluníčko, úkoly zimního semestru budou splněny, sir!:)