Načítání obsahu...
Chci studovat VŠB-TUO
Chci studovat

Strojní inženýrství

Popis programu

Čtyřletý studijní program P2346 Strojní inženýrství vychází z tisíce let staré tradice člověka tvořit. Teoretická průprava je zaměřena na přírodovědné a odborné technické předměty. Studijní program je zaměřen na prohloubení teoretických znalostí navazujícího magisterského studia řešení problematiky technické praxe až po úroveň tvorby vynálezů. Program má akreditováno 7 studijních oborů: Dopravní a manipulační technika; Robotika; Energetické stroje a zařízení; Stavba výrobních strojů a zařízení; Strojírenská technologie; Aplikovaná mechanika; Řízení strojů a procesů.

Odborné znalosti absolventa

Absolventi získají široký odborný teoretický základ a osvojí si metodiku vědecké práce v oblasti strojírenství, průřezově všemi akreditovanými obory.

Odborné dovednosti absolventa

Absolventi doktorského studia si osvojí metodiku vědecké práce v oblasti základního a zejména aplikovaného výzkumu. Dokáže navrhovat, používat a aplikovat vědecké metody a postupy. Dále tvořit a řešit inovační zadání a postupy aplikovatelných v průmyslovém výzkumu a vývoji.


Obecné způsobilosti absolventa

Absolventi dokáží vyhodnocovat nové poznatky v oborech, rozvinout svoje znalosti a dovednosti při aplikaci výzkumu, aplikovat teorie a principy výroby, vhodně interpretovat experimentální metody a vést odbornou diskuzi a komunikovat na úrovni odborné veřejnosti.
FakultaFakulta strojní
Typ studiadoktorské
KódP2346
Název českyStrojní inženýrství
Název anglickyMechanical Engineering
Standardní délka studia4 roky
Garantující katedra
Garantdoc. Ing. Ivo Hlavatý, Ph.D.
Klíčová slovastrojní inženýrství, energetika a doprava, konstrukce a výpočty, automatizace, řízení a robotika, materiály a technologie
Nalezené studijní oboryAplikovaná mechanikaDopravní a manipulační technikaEnergetické stroje a zařízeníRobotikaStavba výrobních strojů a zařízeníStrojírenská technologieŘízení strojů a procesů

Uplatnění absolventa

Absolventi doktorského studia najdou své uplatnění jako výzkumní a vývojoví pracovníci, samostatní projektanti a manažeři, akademičtí pracovníci, inovační inženýři, pracovníci zkušebnictví, potažmo jako vedoucí pracovníci v RaD institucích.

Nevíte si rady? Zeptejte se nás

Vyplňte prosím pole jméno

Vyplňte prosím pole e-mail

Špatný formát e-mailu

Vyplňte prosím pole text

Děkujeme, Vaše zpráva byla odeslána