Vyberte si s pomocí jednoduchého filtru studijní program, který vás zajímá, a zjistěte o něm více. O uplatnění se bát nemusíte, jsme na 1. místě v hodnocení škol zaměstnavateli.

Geologické inženýrství

Informace pro uchazeče

Bakalářské studium je zaměřeno na získání poznatků ze základů přírodovědných disciplín geologie, tj. mineralogie, petrografie, paleontologie, historické geologie aj. Teoretické poznatky jsou doprovázeny rozsáhlou praktickou výukou formou cvičení a exkurzí. Ve vyšších ročnících jsou do osnov zařazeny základní předměty aplikované geologie jako hydrogeologie, inženýrská geologie, geofyzika potřebné pro aplikaci geologických aspektů v praxi. Současně studenti absolvují předměty technického charakteru jako vrtný průzkum a těžba surovin. Během studia absolvent získá poznatky jak posuzovat geologické aspekty přírodního prostředí. Absolvent najde uplatnění v geologických průzkumných a těžebních organizacích, a ve státní správě především v oblasti geologie životního prostředí atp.
Detailní informace
Fakulta Hornicko-geologická fakulta
Typ studia bakalářské
Jazyk výuky čeština
angličtina
Kód 2101R003
Název česky Geologické inženýrství
Název anglicky Geological Engineering
Standardní délka studia 3 roky
Garantující katedra Katedra geologického inženýrství
Garant doc. Ing. Martin Klempa, Ph.D.
Klíčová slova vrtný průzkum
ložisková geologie
hydrogeologie
geologie
inženýrská geologie
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás

Praktické rady naleznete na našich webových stránkách. Nenašli jste důležitou informaci k přihláškám nebo termínům? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Kontaktujte studijní oddělení.