Vyberte si s pomocí jednoduchého filtru studijní program, který vás zajímá, a zjistěte o něm více. O uplatnění se bát nemusíte, jsme na 1. místě v hodnocení škol zaměstnavateli.

Robotika

Informace pro uchazeče

Absolventi navazujícího dvouletého magisterského studia oboru Robotika si osvojí poznatky potřebné k návrhu robotů, manipulátor a komplexních mechatronických systémů a k jejich nasazení ve výrobních systémech.

Do dalšího okruhu patří problematika řízení a řídících systémů, senzoriky, aplikování strojového vidění,softwarového inženýrství, řídicích systémů, elektroniky a pohonů. Třetí okruh zahrnuje znalosti potřebné pro projektování výrobních systémů s průmyslovými roboty, zabezpečení provozu, údržby, seřízení a programování robotizovaných pracovišť.

Absolventi se tedy mohou uplatnit jako konstruktéři, projektanti, provozní technici, programátoři, specialisté pro různé oblasti aplikací výpočetní techniky využívající zmiňovaný software.
Detailní informace
Fakulta Fakulta strojní
Typ studia navazující magisterské
Jazyk výuky čeština
Kód 2301T013
Název česky Robotika
Název anglicky Robotics
Standardní délka studia 2 roky
Garantující katedra Katedra robotiky
Garant prof. Dr. Ing. Petr Novák
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás

Praktické rady naleznete na našich webových stránkách. Nenašli jste důležitou informaci k přihláškám nebo termínům? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Kontaktujte studijní oddělení.