Vyberte si s pomocí jednoduchého filtru studijní program, který vás zajímá, a zjistěte o něm více. O uplatnění se bát nemusíte, jsme na 1. místě v hodnocení škol zaměstnavateli.

Studijní program Hornictví

Informace pro uchazeče

Bakalářské studium v programu Hornictví poskytuje výuku pro co nejširší uplatnění v praxi. Obor vychovává specialisty pro oblast surovinového průmyslu při těžbě a zpracování uhelných, rudních, uranových a nerudních užitkových nerostů, a to pro ČR i pro zahraniční firmy působící v povrchových a hlubinných dolech. Absolventi najdou uplatnění při projektování a realizaci trhacích prací při povrchovém a hlubinném dobývání nerostů. Všichni splňují podmínky pro vykonávání většiny technických funkcí na dolech a lomových provozech. Specializaci lze vybrat nejen zvolením studijního oboru, ale po té i do jisté míry vhodným výběrem ze širokého spektra volitelných předmětů. Po úspěšném ukončení bakalářského studia je možnost pokračovat v dalším vzdělávání v navazujícím magisterském studiu.
Detailní informace
Fakulta Hornicko-geologická fakulta
Typ studia bakalářské
Jazyk výuky čeština
angličtina
Kód B2111
Název česky Hornictví
Název anglicky Mining
Standardní délka studia 3 roky
Garantující katedra Katedra hornického inženýrství a bezpečnosti
Garant doc. Ing. Pavel Zapletal, Ph.D.
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás

Praktické rady naleznete na našich webových stránkách. Nenašli jste důležitou informaci k přihláškám nebo termínům? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Kontaktujte studijní oddělení.