Vyberte si s pomocí jednoduchého filtru studijní program, který vás zajímá, a zjistěte o něm více. O uplatnění se bát nemusíte, jsme na 1. místě v hodnocení škol zaměstnavateli.

Studijní program Hornictví

Informace pro uchazeče

Studijní program Hornictví nabízí studium oboru Těžba nerostných surovin a jejich využívání a obor Trhací práce v hornickém inženýrství. Obor je koncipován tak, aby budoucí absolventi měli co nejširší uplatnění v praxi. Vychovává odborníky pracující v oblastech surovinového průmyslu pro potřeby kvalifikovaných odborníků ČR i pro zahraničí v povrchových a hlubinných dolech. Možnosti dalšího uplatnění studentů jsou v oblasti státní správy, projekční organizace, stavebnictví a další odvětví zabývající se bezpečností práce, bezpečností provozu a zahlazováním následků hornické činnosti. Studenti mohou do jisté míry ovlivnit svou specializaci vhodným výběrem volitelných předmětů.
Detailní informace
Fakulta Hornicko-geologická fakulta
Typ studia navazující magisterské
Jazyk výuky čeština
angličtina
Kód N2111
Název česky Hornictví
Název anglicky Mining
Standardní délka studia 2 roky
Garantující katedra Katedra hornického inženýrství a bezpečnosti
Garant prof. Ing. Vlastimil Hudeček, CSc.
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás

Praktické rady naleznete na našich webových stránkách. Nenašli jste důležitou informaci k přihláškám nebo termínům? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Kontaktujte studijní oddělení.