Vyberte si s pomocí jednoduchého filtru studijní program, který vás zajímá, a zjistěte o něm více. O uplatnění se bát nemusíte, jsme na 1. místě v hodnocení škol zaměstnavateli.

Studijní program Materiálové vědy a inženýrství

Informace pro uchazeče

Detailně zvládnete souvislosti mezi vnitřní stavbou materiálů a jejich užitnými vlastnosti a budete schopni tvůrčím způsobem užitné vlastnosti optimalizovat a zlepšovat. Budete pracovat pod vedením špičkových odborníků. Experimenty můžete realizovat i na zahraničních pracovištích (Francie, Japonsko, Polsko aj.).Stanete se adaptabilními tvůrčími odborníky v materiálové oblasti se širokým záběrem působnosti. Naučíte se posuzovat i materiály spotřebního charakteru - např. trekingové hole,rámy jízdních kol,výplně textilních materiálů, ale i materiály kyčelních kloubů, dentálních protéz. Pochopíte problematiku materiálového designu. Můžete se uplatnit jako tvůrčí, či vedoucí pracovníci ve výrobních firmách, vědecko-výzkumných institucích nebo institucích vzdělávacích.
Detailní informace
Fakulta Fakulta materiálově-technologická
Typ studia doktorské
Jazyk výuky čeština
angličtina
Kód P3924
Název česky Materiálové vědy a inženýrství
Název anglicky Materials Science and Engineering
Standardní délka studia 3 roky
Garantující katedra Katedra materiálového inženýrství
Garant prof. Ing. Zdeněk Jonšta, CSc.
Klíčová slova design materiálu
optimalizace vlastností
kovové a nekovové technické materiály
diagnostika a poškození
spolehlivost použití
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás

Praktické rady naleznete na našich webových stránkách. Nenašli jste důležitou informaci k přihláškám nebo termínům? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Kontaktujte studijní oddělení.