Vyberte si s pomocí jednoduchého filtru studijní program, který vás zajímá, a zjistěte o něm více. O uplatnění se bát nemusíte, jsme na 1. místě v hodnocení škol zaměstnavateli.

Studijní program Geodézie, kartografie a geoinformatika

Informace pro uchazeče

Studijní program je určen především pro studenty, kteří se zajímají o geografii a informační technologie. Studenti se během studia detailně seznámí s tím, jak tzv. prostorová (geografická) data pořizovat (pomocí globálních navigačních družicových systémů, družic či dronů), uchovávat (s využitím databázových systémů), zpracovávat, analyzovat a také vizualizovat a publikovat, ať již formou standardních map či služeb v prostředí internetu. Studenti tak získávají komplexní znalosti o geografických informačních systémech a geoinformačních technologiích a znalosti potřebné k vývoji vlastních aplikací. Program je koncipován tak, aby poskytnul studentům možnost pokračovat v navazujícím studiu nebo nalézt uplatnění v řadě veřejných institucí a soukromých společností využívajících prostorová data.
Detailní informace
Fakulta Hornicko-geologická fakulta
Typ studia bakalářské
Jazyk výuky čeština
angličtina
Kód B1316
Název česky Geodézie, kartografie a geoinformatika
Název anglicky Geodesy, Cartography and Geoinformatics
Standardní délka studia 3 roky
Garantující katedra Katedra geoinformatiky
Garant doc. Ing. Igor Ivan, Ph.D.
Klíčová slova prostorová data; prostorová analýza dat
geoinformační technologie
dálkový průzkum Země
GPS
geoinformatika
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás

Praktické rady naleznete na našich webových stránkách. Nenašli jste důležitou informaci k přihláškám nebo termínům? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Kontaktujte studijní oddělení.