Vyberte si s pomocí jednoduchého filtru studijní program, který vás zajímá, a zjistěte o něm více. O uplatnění se bát nemusíte, jsme na 1. místě v hodnocení škol zaměstnavateli.

Studijní program Výpočetní vědy

Informace pro uchazeče

Magisterský studijní program Výpočetní vědy je v České republice jedinečný program zaměřený na vzdělávání specialistů v oblasti superpočítání a využití vysoce výkonných počítačů pro řešení náročných úloh z praxe. Student se během studia seznámí s architekturami současných superpočítačů, naučí se programovat paralelní aplikace, navrhovat efektivní paralelní algoritmy a zpracovávat a analyzovat rozsáhlé soubory dat. Zapojí se do řešení reálných projektů s využitím superpočítačů centra IT4Innovations v různých oblastech vědy. Absolventi studia se stanou specialisty, kteří jsou již dnes velmi žádaní jak v renomovaných firmách, tak i ve vědecko-výzkumných organizacích. Partnerem studia je největší česká automobilka ŠKODA AUTO a společnost Continental.
Detailní informace
Fakulta Univerzitní studijní programy
Typ studia navazující magisterské
Jazyk výuky čeština
angličtina
Kód N2658
Název česky Výpočetní vědy
Název anglicky Computational Sciences
Standardní délka studia 2 roky
Garant doc. Mgr. Vít Vondrák, Ph.D.
Klíčová slova HPC architektury
paralelní programování
paralelní algoritmy a datové struktury
analýza a zpracování rozsáhlých dat
superpočítání
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás

Praktické rady naleznete na našich webových stránkách. Nenašli jste důležitou informaci k přihláškám nebo termínům? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Kontaktujte studijní oddělení.