Vyberte si s pomocí jednoduchého filtru studijní program, který vás zajímá, a zjistěte o něm více. O uplatnění se bát nemusíte, jsme na 1. místě v hodnocení škol zaměstnavateli.

Studijní program Technologie procesů v energetice

Informace pro uchazeče

Absolvent bude vědecký pracovník s hlubokými teoretickými znalostmi z oblasti technologie výroby energie s minimálními dopady na životní prostředí. Součástí výuky je jak klasická energetika tj. stavba a provoz kotlů, tepelných turbín, výměníků tepla), tak obnovitelné a druhotné zdroje energie. Značná pozornost je věnována environmentálním technologiím pro energetická zařízení a vlivu jejich provozu na životní prostředí, probíraná v předmětech zaměřených na čištění odpadních plynů a vod. Pochopení této problematiky umožní široká znalost chemických předmětů. Rozvoj samostatné vědecké práce bude podporována v řadě laboratorních cvičení.
Detailní informace
Fakulta Univerzitní studijní programy
Typ studia navazující magisterské
Jazyk výuky čeština
angličtina
Kód N3969
Název česky Technologie procesů v energetice
Název anglicky Technology of Processes in Energetics
Standardní délka studia 2 roky
Garantující katedra Katedra energetiky
Garant doc. Ing. Zdeněk Kadlec, Ph.D.
Klíčová slova energetické stroje a zařízení
enegetika
chemie
hospodaření s energiemi
environmentální chemie
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás

Praktické rady naleznete na našich webových stránkách. Nenašli jste důležitou informaci k přihláškám nebo termínům? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Kontaktujte studijní oddělení.