Vyberte si s pomocí jednoduchého filtru studijní program, který vás zajímá, a zjistěte o něm více. O uplatnění se bát nemusíte, jsme na 1. místě v hodnocení škol zaměstnavateli.

Studijní program Mechatronika

Informace pro uchazeče

Váháš mezi strojírenstvím, elektrotechnikou a informatikou? Už nemusíš! Mechatronika, to je nejmodernější propojení přesné mechaniky, elektra a inteligentního počítačového řízení.

Na jejím principu funguje prakticky každý moderní výrobek. Uplatníš se ve strojírenství i elektrotechnickém průmyslu, robotice, biomedicíně, ekonomice a dalších příbuzných oborech.

Během studia se naučíš projektovat, testovat i řídit mechatronické systémy, které snímají signály z prostředí (teplota, rychlost, zvuk, apod.), umí je zpracovat a transformovat např. v mechanický pohyb. Naučíš se je navrhovat jako konstrukčně vyspělý celek, který ponese rysy umělé inteligence, interaktivnosti či autonomního chování.

Profese

  • Akademický pracovník
  • Vývojový pracovník
  • Výzkumný pracovník
  • Inženýr ve vývoji, projekci, provozu
Detailní informace
Fakulta Fakulta strojní
Typ studia navazující magisterské
Jazyk výuky čeština
Kód N0714A270003
Název česky Mechatronika
Název anglicky Mechatronics
Standardní délka studia 2 roky
Garantující katedra Katedra automatizační techniky a řízení
Garant prof. Ing. Petr Noskievič, CSc.
Klíčová slova mechatronické systémy
mechatronika
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás

Praktické rady naleznete na našich webových stránkách. Nenašli jste důležitou informaci k přihláškám nebo termínům? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Kontaktujte studijní oddělení.