Vyberte si s pomocí jednoduchého filtru studijní program, který vás zajímá, a zjistěte o něm více. O uplatnění se bát nemusíte, jsme na 1. místě v hodnocení škol zaměstnavateli.

Studijní program Umělecké slévárenství

Informace pro uchazeče

Tento unikátní studijní program vhodným způsobem spojuje slévárenské technologie a tvorbu uměleckých děl, zejména pak uměleckých odlitků ze slitin železa a neželezných kovů. Přestože je VŠB-TUO technicky zaměřená škola, nabízí studentům tohoto programu využití jejich výtvarného vzdělání ve vysokoškolském bakalářském studiu, po jehož absolvování se mohou uplatnit jako odborníci při odlévání předmětů uměleckého i průmyslového designu. Studijní program je koncipován jako kombinace základů přírodovědných a humanitních oborů s materiálově-technologickými předměty a disciplínami zaměřenými na uměleckou tvorbu. Koncepce výuky je založena na spojení poznatků z oblasti slévárenství s výrobou uměleckých odlitků.

Profese

  • Umělecký slévač

Studijní plány

Detailní informace
Fakulta Fakulta materiálově-technologická
Typ studia bakalářské
Jazyk výuky čeština
Kód B0214A270001
Název česky Umělecké slévárenství
Název anglicky Art Foundry Engineering
Standardní délka studia 3 roky
Garantující katedra Katedra metalurgie a slévárenství
Garant doc. Ing. Petr Lichý, Ph.D.
Klíčová slova umělecké slévárenství
výroba odlitků
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás

Praktické rady naleznete na našich webových stránkách. Nenašli jste důležitou informaci k přihláškám nebo termínům? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Kontaktujte studijní oddělení.