Vyberte si s pomocí jednoduchého filtru studijní program, který vás zajímá, a zjistěte o něm více. O uplatnění se bát nemusíte, jsme na 1. místě v hodnocení škol zaměstnavateli.

Studijní program Dopravní systémy a technika

Informace pro uchazeče

Auta, motorky, vlaky i formule. Je tohle svět, jehož chceš být součástí? Svět, který tě baví a nepřestává fascinovat? Pak jsi narazil(a) na studijní program přesně pro tebe.
V prvním ročníku tě čekají společné předměty základů strojírenství. V dalších dvou letech už se pak naplno ponoříš do toho, co tě baví nejvíc – dopravní systémy a technika. Porozumíš nejen konstrukci automobilů a kolejových vozidel, ale také dopravním procesům včetně řízení silniční, městské, železniční i letecké dopravy.
Kromě přednášek tě čeká spousta praxe v laboratořích a exkurze. Po studiu se o tebe dopravní firmy poperou, ty ale můžeš ještě zůstat na vysoké škole a prohloubit své znalosti v magisterském studijním programu Dopravní systémy a technika – buď v oblasti Dopravních systémů, nebo Dopravní techniky.

Profese

  • Konstruktér jízdních řádů, plánovač oběhů vozidel
  • Projektový manažer
  • Dispečer na různých stupních řízení dopravních systémů
  • Provozní technolog
  • Výpočtář a konstruktér v oblasti kolejových a silničních vozidel
  • Provozní technik
  • Specialista pro kontrolu a řízení kvality
Detailní informace
Fakulta Fakulta strojní
Typ studia bakalářské
Jazyk výuky čeština
Kód B0715A040001
Název česky Dopravní systémy a technika
Název anglicky Transport Systems and Equipment
Standardní délka studia 3 roky
Garantující katedra Institut dopravy
Garant doc. Ing. Ivana Olivková, Ph.D.
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás

Praktické rady naleznete na našich webových stránkách. Nenašli jste důležitou informaci k přihláškám nebo termínům? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Kontaktujte studijní oddělení.