Vyberte si s pomocí jednoduchého filtru studijní program, který vás zajímá, a zjistěte o něm více. O uplatnění se bát nemusíte, jsme na 1. místě v hodnocení škol zaměstnavateli.

Studijní program Finance

Informace pro uchazeče

Doktorské studium ve studijním programu Finance navazuje na absolvování navazujících magisterských studijních programů na fakultě, zejména Finance a Finance a Účetnictví. Obecně lze však nastoupit do studia z jakéhokoliv studijního programu.
Studium na Ekonomické fakultě VŠB – TU Ostrava je koncipováno jako 4leté. Studium se uskutečňuje dle osobních studijních plánů doktoranda, ve kterém se studentovi stanoví, které předměty jsou pro něj povinné a jaké jsou podrobnosti a časové rozvržení jeho dalšího studia i odborné vědecké činnosti, studium na jiných pracovištích, včetně zahraničních, zaměření disertační práce a pedagogické aktivity.

Profese

  • Výzkumný pracovník
  • Riskmanager
  • Finanční analytik
  • Akademický pracovník
Detailní informace
Fakulta Ekonomická fakulta
Typ studia doktorské
Jazyk výuky čeština
Kód P0412D050003
Název česky Finance
Název anglicky Finance
Standardní délka studia 4 roky
Garantující katedra Katedra financí
Garant prof. Ing. Tomáš Tichý, Ph.D.
Klíčová slova Finance podniku
Finanční trhy
Bankovnictví a pojišťovnictví
Mezinárodní finance
Finanční rozhodování
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem Přihláška

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás

Praktické rady naleznete na našich webových stránkách. Nenašli jste důležitou informaci k přihláškám nebo termínům? Máte specifickou otázku ke studiu, na kterou neznáte odpověď? Kontaktujte studijní oddělení.