Načítání obsahu...
Chci studovat VŠB-TUO
Chci studovat

Život na VŠB-TUO

Život na VŠB-TUO je plný zážitků. Chceme tu být vždy pro vás, abyste na svá studentská léta rádi vzpomínali. 

Ubytování
Ubytování

K ubytování vám nabízíme 5 nově zrekonstruovaných budov s kapacitou až pro 3 000 studentů. Pro ty náročnější nebo pro návštěvy pak máme k dispozici hotel, který vám nabízí vyšší tříhvězdičkový standard.

Stravování

Kapacita menz pro studenty a zaměstnance VŠB-TUO a Ostravské univerzity je 6 000 obědů. Denně se připravuje 5 hlavních jídel včetně moučné a vegetariánské stravy. Doplňkový prodej stravy a občerstvení zajišťuje 8 bufetových provozů a tři restaurace.

Sportovní vyžití
Sportovní vyžití

Disponujeme širokým a kvalitním zázemím pro sportovní vyžití studentů. Jsou pro vás připraveny posilovny, tenisové a badmintonové kurty, umělá stěna nebo také hřiště pro basketbal a volejbal.

Zjistěte více

Večerní život

Kromě spousty denních aktivit, ať už vzdělávacích nebo sportovních, vám nabízíme vyžití také ve večerních hodinách. Život v kampusu pokračuje v klubu Vrtule a Wagon clubu, které jsou v těsné blízkosti areálu kolejí.

Kampus
Kampus

Kampus VŠB-TUO patří k největším ve střední Evropě. Je situován do příjemného prostředí Poruby nedaleko lesa. Najdete v něm vše, co byste mohli potřebovat – mimo jiné poštu, pizzerii nebo také wifi zdarma.

Služby univerzity

Naše služby vám usnadní život na univerzitě. Nabízíme vám široké spektrum služeb – od ubytování a stravování až po sportovní vyžití. Navštívit můžete knihovnu nebo galerii, součástí VŠB-TUO je také planetárium, pro nejmenší pak máme univerzitní školu.

Zjistěte více
Život v Ostravě
Život v Ostravě

Ostrava je město kultury a sportu, navíc s krásnou přírodou. Najdete zde téměř dvě desítky klubů, každoročně se tady pořádají nadnárodní festivaly, můžete navštívit fotbalové zápasy nebo zajet na výlet do Beskyd.

Zjistěte více
Tak nad čím ještě váháte? Studujte na VŠB-TUO