Načítání obsahu...
Chci studovat VŠB-TUO
Chci studovat

Život v Ostravě

Ostrava je město, které žije. Ať už toužíte po kultuře, zábavě, sportu, dobrém jídle a pití, přírodě nebo odpočinku, v Ostravě máte vše na dosah.

Ostrava žije
Ostrava žije

Najdete tady šest divadel, téměř dvě desítky klubů, každý rok jsou pořádány festivaly Beats for Love, Colours of Ostrava nebo studentský Majáles. Od ruchu města se můžete zajít projít do ZOO Ostrava.

Dvě vysoké školy, spousta mladých lidí

Chcete rychle zapadnout mezi Ostraváky? Nastudujte si v mapě USE-IT, kam chodí za kulturou, sportem nebo na pivo.

Ostrava je sportovní město
Ostrava je sportovní město

Zajít si můžete na hokejové, fotbalové či jiné zápasy, atletický mítink Zlatou tretru, pravidelně se zde koná derby v hokeji mezi dvěma ostravskými univerzitami, najdete tady také místo pro své vlastní sportovní vyžití – od fitness center až po cyklostezky.

Ostrava je dopravní tepnou kraje

Ostrava je dopravní tepnou kraje – nabízí dobré spojení vlakem, autem nebo autobusem, v blízkosti města je Letiště Leoše Janáčka, studenti využívají MHD, která jezdí i v nočních hodinách (dá se zde platit kartou či ODISkou).

Ostrava je zelené město a Beskydy máme blízko
Ostrava je zelené město a Beskydy máme blízko

Máme krásnou přírodu ve městě i jeho blízkosti. Je tady 233 kilometrů cyklostezek a parků, můžete ale i sjíždět řeku Ostravici nebo se vydat na túru do Beskyd či trochu vzdálenějších Jeseníků.

Nejen studentské spolky

V Ostravě funguje spousta spolků (nejen studentských), které vítají do svých řad aktivní lidi.

Studentské organizace
Technické srdce města i celé republiky
Technické srdce města i celé republiky

Dolní oblast Vítkovice (zkráceně DOV) je světově unikátní areál poblíž centra Ostravy. Dříve sloužilo k těžbě uhlí a výrobě surového železa. V současnosti tento industrální komplex slouží jako vzdělávací, kulturní a společenské centrum s významnými událostmi jako Colours od Ostrava nebo Beats for Love.

Tak nad čím ještě váháte? Studujte na VŠB-TUO