Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2012!

Projekt EkoCar pokračuje i na jaře 2010!

V rámci projektu CZ.1.07./1.1.07/11.0109 OPVK 1.1 Popularizace technických oborů u žáků ZŠ - EkoCar proběhne další kurz na Vysoké škole báňské-Technické univerzitě Ostrava, který je šitý na míru žákům 7. a 8. tříd základních škol a který je zaměřen na stavbu automobilů. Žáci jsou v průběhu kurzu srozumitelným způsobem seznámeni se základními znalostmi z oblasti strojírenství, technologií, materiálů, stavby vozidel a s ekologicky šetrným přístupem k životnímu prostředí.

Kurzy jsou pro žáky zdarma a probíhají ve třech úrovních. V té první se žáci zapojí do práce v týmu na stavbě motokár, v jejímž závěru se budou moci svézt motokárou na zabezpečené testovací dráze. U technicky nadaných žáků pak v druhé úrovni kurzu projekt nabízí zapojení žáků do stavby sportovního automobilu. Ve třetí úrovni kurzu pak žáci přestaví sportovní automobil na elektromobil a motokáru na elektrokáru.

Cílem víceúrovňových kurzů je představit žákům nejrůznější technické profese od automechanika, elektrikáře, svářeče přes konstruktéra až po technologa. A nenásilnou formou tak ovlivnit volbu dalšího studia směrem k odborné střední škole, respektive VŠ s technickým zaměřením.

Kurzy zajišťuje Ústav progresivních technologií pro automobilový průmysl z Fakulty metalurgie a materiálového inženýrství VŠB-Technické univerzity Ostrava.

První úroveň kurzu proběhne od 11.3. do 20.5.2010 vždy ve čtvrtek od 15:00 do 19:00 hodin. Zájemci jsou zváni i na Den otevřených dveří, který se koná 4. března 2010 od 17:00 hodin v areálu VŠB-TUO, Laboratoř technologie stavby automobilů J 009. Kapacita kurzu je již však zcela vyčerpána, vážní zájemci se mohou přihlásit na podzimní termín 2010, resp. na jarní termín 2011.

Více na www.ekocar.vsb.cz

Vloženo: 18. 2. 2010