Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2012!

„Circus Bizarre“ v Galerii VŠB-TUO

Od 2. března 2010 jsou v Galerii Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava k vidění obrazy mladé ostravské malířky Denisy Fialové, které vystavuje pod názvem  „Circus Bizarre“.

Obrazy, malované akrylem na plátno, představují nejen zvířata, ale také transformery, bubáky a bytosti z pohádek, které jsou často zasazovány až do surrealistického prostředí, které je vytvářené za pomoci symbolicky tvořeného dekoru. Podivuhodný cirkus zaujme také svou barevností a mnohdy i zdánlivě naivním zobrazením.

Denisa Fialová je absolventkou Ostravské univerzity, kde na Katedře výtvarné tvorby studovala u akademického malíře D.Balabána.

Autorka od roku 1998 samostatně vystavuje a to nejen v Ostravě a okolí, ale také v Praze.

Její díla byla také součástí několika společných výstav, např. s Petrem Lysáčkem vystavovala v Brně a společně s J. Surůvkou také ve Švýcarsku či Německu.

Výstava „Circus Bizarre“ autorky Denisy Fialové je k vidění v Galerii VŠB-TUO v Ostravě-Porubě od 2. do 29. března 2010. Vstup do galerie je zdarma denně od 8:00 do 17:00 hodin.

Vloženo: 25. 2. 2010