Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2012!

Kanadská velvyslankyně navštívila VŠB-TU Ostrava

Kanadská velvyslankyně Valerie Raymond navštívila ve středu 15. dubna 2010 třetí největší vysokou školu v České republice – Vysokou školu báňskou-Technickou univerzitu Ostrava. V doprovodu rektora univerzity Ivo Vondráka si prohlédla výzkumné laboratoře školy.

Mimo jiné byla seznámena s projektem Floreon, který umí řešit situace, způsobené nepříznivými přírodními jevy s využitím moderních internetových technologií. V mezinárodní RFID laboratoři pak vyslechla přednášku o využití RFID technologií, např. zabezpečení dodavatelských řetězců pro automobilový průmysl, zlepšení služeb zdravotnictví a podobně.

„Cílem návštěvy paní velvyslankyně bylo především navázání formální spolupráce mezi Kanadou a VŠB-TUO v oblasti vzdělávání, vědy a výzkumu a v neposlední řadě také mobility studentů i akademických pracovníků“, říká prorektor pro vnější vztahy VŠB-TUO Petr Klement.

Další návštěva paní velvyslankyně a odborníků z Kanady je plánována na letní měsíce.

Vloženo: 15. 4. 2010