Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2012!

Počítačové kurzy pro maminky zdarma

VŠB-Technická univerzita Ostrava pořádá kurzy zaměřené na počítačové vzdělávání matek dětí do 15 let (na mateřské dovolené či nezaměstnaných). Po třinácti úspěšných bězích nabízí dalším účastnicím možnost zvýšení odborné kvalifikace s minimálními časovými nároky.

VŠB-TUO získala na tyto kurzy grant z evropských fondů. Kromě maminek se na ně mohou přihlásit i otcové na rodičovské dovolené. Snahou projektu je zkrátit dobu účastníků na kurzu a tak nemuset řešit dlouhodobé hlídání dětí. Toto bylo dosaženo natočením výuky na video a jeho umístěním na internet. Účastnice si tedy mohou vyslechnout výklad látky doma a v prezenční části kurzu pak již látku jen procvičit či řešit případné dotazy.

„Musím říci, že účastnice kurzů pro nezaměstnané maminky vynikají usilovností studia nad účastníky jiných kurzů. Mají vyšší motivaci než zaměstnaní-chtějí práci získat. Vždy se můžeme spolehnout na to, že během týdne mezi lekcemi shlédnou videa a přečtou skripta. Proto může být výuka kratší, než u běžných prezenčních kurzů. A tak mohou kurz navštěvovat i ženy, které by kvůli dětem nemohly navštěvovat celodenní rekvalifikační kurzy“, říká Ing. Petr Červenka ze Střediska vzdělávání VŠB-TUO.

Většina zájemkyň se hlásí na čtveřici základních kurzů: Windows+Průzkumník, Word, Excel a Internet+pošta. Každý z těchto kurzů má tři lekce po čtyřech vyučovacích hodinách (45 min), jednou týdně. Takže celá tato sada trvá od úvodní lekce 12 týdnů, což jsou téměř tři měsíce. Kurz se pořádá ve variantách:

ranní       8:00-11:15

polední   11:30-14:45

odpolední   15:00-18:15

Tyto tři kurzy probíhají souběžně, takže je možné nahradit si neúčast, pokud někdo může přijít v jiný čas v tomtéž dni.

„Video je zajímavý a dobrý nápad, pro výuku určitě hodně pomohlo, jelikož si každý ihned může v reálném čase zkoušet věci podle předlohy a určitě je to snazší a jednodušší pro pochopení a ohmatání principů. Byla jsem s těmito věcmi spokojena, hodně mi to pomohlo při výuce, rozhodně to zkrátí čas na přípravu při vyšší efektivnosti. Je dobré, že si můžeme přednášku pustit kolikrát chceme nebo si můžeme vybrat pouze určité úseky“, říká jedna z účastnic kurzu.

Zájemci o počítačový kurz se mohou přihlásit na telefonním čísle 596 993 203 nebo na . Kurzy probíhají v areálu VŠB-Technické univerzity v Ostravě-Porubě. Výsledkem absolvování kurzu je osvědčení o rekvalifikaci s celostátní platností. Ti nejlepší mohou složit zkoušku pro získání mezinárodního certifikátu ECDL.

Vloženo: 14. 12. 2010