Platnost příspěvku skončila 1. 6. 2011!

Stipendijní program pro doktorské studium vědy a techniky v USA

Výběrové řízení do programu Fulbrightových stipendií pro doktorské studium přírodních věd a technických oborů v USA.

From: Andrea Semancova [mailto:semancova@fulbright.cz]
Sent: Tuesday, February 08, 2011 12:40 PM
Subject: stipendium - doktorske studium vedy a techniky v USA

Nové kolo stipendijního programu pro doktorské studium vědy a techniky v USA

Podrobne informace a prihlasky:

Vyhlašujeme nové kolo výběrového řízení do programu Fulbrightových stipendií pro doktorské studium přírodních věd a technických oborů v USA. Toto atraktivní stipendium pokrývá plně náklady studia. Zájemci, u kterých se předpokládají vynikající studijní výsledky během vysokoškolského studia, musí nejpozději k 1. srpnu 2012 dokončit alespoň bakalářský program. Základní registrace uchazečů má uzávěrku 25. dubna, uzávěrka samotného podání kompletní přihlášky a doprovodných dokumentů je 1. června.

Jak z názvu stipendia vyplývá, cílem pobytu je absolvování celého doktorského programu na americké univerzitě a získání titulu Ph.D. v některém z následujících oborech přírodních věd a technických oborů: biologie, chemie a chemické inženýrství, elektrotechnika, energetika, informatika a informační technologie, letectví a kosmonautika, geologie, fyzika a astronomie, matematika, neurověda, oceánografie, stavebnictví, strojírenství, životní prostředí, zemědělství, případně oborech příbuzných.

Fulbrightova komise může za Českou republiku nominovat až tři uchazeče. Finální výběr probíhá v USA. V roce 2011 bude do programu vybráno 40 studentů z celého světa. O konečném výsledku bude rozhodnuto do konce září.

Vlastní umisťování na americké univerzity zajišťuje Institute of International Education, s nímž Fulbrightova komise spolupracuje. IIE bude úzce spolupracovat s Fulbrightovou komisí, a stipendistou, aby bylo zajištěno optimální umístění na americkou univerzitu. Jedná se o poměrně dlouhý proces. Vybraní uchazeči absolvují v červnu orientaci a zpravidla v srpnu odjíždějí na své univerzity.

Andrea Semancova
Program Officer