Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2012!

Výstava „Harmonie“ v Galerii VŠB-TUO

Od pondělí 3. října 2011 si mohou návštěvníci Galerie VŠB-TU Ostrava v Ostravě-Porubě prohlédnout výstavu obrazů s poetickým názvem „Harmonie“. Dvojice ostravských autorů Alena Světlíková a Ludvík Kubečka zde ve svých dílech prezentují harmonii tvarů a barev v přírodě, převážně v krajině a v květech. Zdánlivě všední motivy tak odhalují krásu, kterou dokáže vytvořit příroda sama.

Absolvent VUT Brno Ludvík Kubečka se výtvarné činnosti věnuje jako dlouholetý člen výtvarné skupiny GAMA. Kreslířské základy získal již na základní škole a další výtvarné vzdělávání následovalo na SPŠ stavební v Opavě a následně na stavební fakultě pod vedením prof. Košutka. Volný výtvarný projev dále rozvíjí pod vedením známých ostravských osobností. V malbě u malíře p. Zahela, v kresbě u grafika a sochaře p. Domitera.

Alena Světlíková spatřuje prvopočátky své tvorby v obdivu ke krajině a k přírodě vůbec. Autorka se zabývá především olejomalbou a citlivě zpodobňuje krajiny a především pak květiny a kytice.

Stejně jako Ludvík Kubečka je členkou výtvarné skupiny GAMA.

Oba autoři vystavují společně již poněkolikáté, neboť mají podobné vidění okolního světa a přírody.

Výstavu „Harmonie" můžete navštívit v Galerii VŠB-TUO, tř.17. listopadu 15 v Ostravě-Porubě denně od 8:00 do 17:00 hodin. Vstup do galerie je zdarma. Výstava je zpřístupněna do 31. října 2011.

Vloženo: 27. 9. 2011