Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2012!

Mineralogické setkání na VŠB-TUO

V sobotu 8. října 2011 pořádá Hornicko-geologická fakulta již tradiční Mineralogické setkání. Akce se uskuteční v prostorách auly v areálu VŠB-Technické univerzity v Ostravě-Porubě od 9.00 do 15.00 hodin.

Setkání je každoročně spojeno s prodejní výstavou přírodnin, fosílií a šperků.

Své sběry zde bude prezentovat na 50 vystavovatelů nejen z tuzemska, ale i z Polska a ze Slovenska. Na více než 120 m2 výstavních a prodejních ploch se kromě minerálů a zkamenělin a výrobků z přírodnin objeví také odborná literatura, známky, mince a další předměty, které se tematicky váží ke geologii a k hornictví.

O tom, že se setkání těší stále většímu zájmu odborné i laické veřejnosti, svědčí i to, že minulou výstavu v dubnu 2011, shlédlo více než 900 návštěvníků.

V průběhu celého dne pak budou zájemcům zdarma zpřístupněny sbírky Geologického pavilonu prof. Pošepného, které se rovněž nacházejí v areálu VŠB-TUO

Bližší informace o Mineralogickém setkání lze nalézt na webových stránkách Geologického pavilonu: http://geologie.vsb.cz/gp/ nebo na telefonním čísle 597 325 469.

Vloženo: 3. 10. 2011