Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2012!

Na VŠB-TUO udělí tituly a ocení hrdinský čin

Ve středu 16. listopadu 2011 od 10.00 hodin proběhne ve velkém sále auly VŠB-TUO v Ostravě-Porubě Slavnostní zasedání Vědecké rady VŠB-Technické univerzity Ostrava, které se koná u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii.

Kromě předání dekretů novým docentům, diplomům absolventům doktorských studijních programů a absolventům studia MBA bude také oceněn mimořádně statečný čin studentky Hornicko-geologické fakulty Bc.Terezy Grabowské. Ta letos 17. června zachránila v Luhačovicích život tonoucímu člověku. Za tuto statečnost a pohotovost získá studentka ocenění rektora za mimořádný počin.

Na Slavnostním zasedání Vědecké rady VŠB-TUO budou také předána významná ocenění - pamětní medaile Georgia Agricoly. Z rukou rektora univerzity jej převezmou doc. Ing. Petr Janas, CSc., a doc. Ing. Robert Kořínek, CSc., oba navrženi Fakultou stavební za mimořádný přínos pro její rozvoj. Medaili dále obdrží prof. RNDr. Zdeněk Dostál, DSc., na návrh Fakulty elektrotechniky a informatiky za jeho mimořádný přínos pro rozvoj fakulty i univerzity.

Na Slavnostním zasedání Vědecké rady VŠB-TUO budou dále předány dekrety 9 novým docentům, diplomy 65 absolventům doktorských studijních programů a také předány diplomy 24 absolventům studia MBA.

Slavnostní akce proběhne ve spolupráci s významnými partnery školy, kterými jsou dlouhodobě strojírenská firma Vítkovice a firma ArcelorMittal Ostrava.

Vloženo: 11. 11. 2011