Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2013!

Pictures of My Life v Galerii VŠB-TUO

Pictures of My Life je ucelená výstava fotografií Tomáše Nováčka, reportéra jediného českého freeride webu Powderline. Lyžování a snowboarding jsou vášní mladého fotografa, zvláště pak jízda ve volném terénu. Hory a sníh jsou tématem, které je na jeho fotografiích stěžejní.

Student magisterského studijního programu Zpracování a zneškodňování odpadů Hornicko-geologické fakulty Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava by se po ukončení studia rád tomuto oboru věnoval. Jeho vášní a koníčkem však je fotografování.

„Na začátku pro mne byla fotografie pouze prostředkem dokumentace mého cestování. Postupem doby se však dostávala stále více do popředí, až se z mých výletů staly cesty za focením. Nejčastěji fotím krajinu a sporty, zejména pak freeride lyžování", říká o své zálibě Tomáš Nováček.

Vyrůstal v Javorníkách, v pohoří na Česko – Slovenské hranici, na chalupě uprostřed lesů, a díky rodičům trávil v horách celé dětství. Několikadenní výlety s těžkým batohem, stanem a veškerým vybavením byly pro něj naprostou samozřejmostí a tátův fotoaparát je vždy provázel. Byl jím Exakta Varex s 55 mm objektivem a na tomto manuálu se naučil naprosté základy fotografie.

Přes několik dalších, již automatických strojů se autor dostal až k digitální zrcadlovce firmy Nikon, a to k modelu D80. Ten pro něj znamenal zlom a fotografie se stala vášní. U Nikonu už zůstal a nyní vlastní D300 a několik objektivů.

Výstava fotografií Pictures of My Life Tomáše Nováčka v Galerii VŠB-TUO je zpřístupněna od 1. do 24. února 2012. Vstup do galerie je zdarma.

Vloženo: 30. 1. 2012