Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2013!

10 let AVE ART v galerii VŠB-TUO!

AVE ART Ostrava, soukromá Střední umělecká škola a Základní umělecká škola, s.r.o., slaví v letošním školním roce 10 let od svého založení. Své výročí oslaví v březnu ucelenou výstavou v Galerii VŠB-TUO v Ostravě-Porubě.

V galerii budou k vidění práce studentů, které vznikly v posledních dvou letech. Jedná se zejména závěrečné nebo klauzurní práce. Letos poprvé se na půdě galerie představí i obor interiérový design se svými modely a návrhy řešení interiérů nebo jednotlivých výrobků, které jsou součástí našeho života (police,postel,umyvadlo). Výstavu pak doplní i nové plenérové malby na téma zvíře a také plakáty z oboru grafický design studentů 3. a 4. ročníku.

Za dobu své existence se škola prezentovala na mnoha místech regionu a získala tak nezastupitelné místo v nabídce uměleckého školství. Škola dlouhodobě buduje svoji image a snaží se, aby jejich výstupy a výtvarné počiny byly součástí našeho každodenního života. Výtvarná díla studentů školy můžete spatřit na mnoha místech kolem sebe: sochy na náměstích, plastiky a reliéfy ve veřejných budovách, grafiky, malby a knižní publikace. Činnost školy daleko přesahuje hranice severomoravského regionu.

Základní myšlenkou existence školy je oživení tradiční řemeslné tvorby v regionu severní Moravy, s přesahem do dalších míst republiky. I přes své krátké trvání - v červnu 2006 opustili školu první absolventi - se již výrazným způsobem zapojila do mnohých uměleckých aktivit. Studenti pravidelně vystavují a účastní se sympozií nejen v městech našeho kraje, ale jméno AVE ART začíná být známé i v mnohých částech Moravy, Čech, Slovenska a Polska.

Výstava 10 let AVE ART potrvá od 29. února do 29. března 2012. Vstup do galerie je zdarma.

Vloženo: 27. 2. 2012