Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2013!

Na VŠB-TUO budou diskutovat o spolupráci s průmyslem!

Ve středu 23. května 2012 se v aule VŠB – Technické univerzity Ostrava uskuteční již tradiční kulatý stůl. Tentokráte na téma „Spolupráce univerzit s průmyslem a odběrateli“. Akce je pořádána Svazem průmyslu a dopravy ČR, Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava a Radou vysokých škol.

Letošní již čtvrtý ročník bude věnován hledání odpovědi na otázku co očekává průmysl od reformy terciárního vzdělávání. „U kulatého se sejde na čtyřicet představitelů firem, univerzit, průmyslových asociací i veřejné správy", sdělil regionální manažer Svazu průmyslu a dopravy ČR v Moravskoslezském kraji Petr Holica, který je organizací akce za Svaz průmyslu a dopravy pověřen. „Myslíme, že je důležité dostat zástupce škol a průmyslu k jednomu stolu a nechat je diskutovat o tom, jaká jsou očekávání a potřeby obou stran . Dobře fungující spolupráce univerzit a průmyslu je jedním z klíčů ke konkurenceschopnosti ČR", míní Holica.

„Spolupráce technické univerzity s průmyslem je zcela zásadní", říká prorektor pro rozvoj a sociální vztahy VŠB-TUO prof. Jaromír Gottvald. „V době, kdy probíhá reforma terciárního vzdělávání je zcela legitimní potřebné zapojení průmyslových partnerů do diskuze o tom, kam má směřovat naše vysoké školství, vyměnit si názory a přijít případně s dalšími novými náměty."

Na téma Reforma terciárního vzdělávání bude hovořit rektor VŠB-TUO prof. Ivo Vondrák. Z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy se akce zúčastní Ivan Wilhelm, nebudou chybět ani předseda Rady VŠ doc. Jakub Fischer a prof. Rudolf Haňka, jeden z hlavních zpracovatelů návrhu na reformu VŠ. O vzrůstající prestiži kulatého stolu svědčí, že letos mu byla udělena záštita předsedy vlády ČR.

Vloženo: 22. 5. 2012