Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2013!

Vývojový tým StudentCar se předvede na Okruhu Františka Bartoše!!

Opět se blíží prázdniny a s nimi i akce motoristického sportu, provázená vůní benzínu, duněním motorů a kvílením pneumatik. Přebor České republiky na přírodních okruzích silničních závodních motocyklů proběhne na Okruhu Františka Bartoše v Ostravě-Radvanicích ve dnech 7. a 8. července 2012

Ani letošní ročník závodu si nenechají ujít členové Katedry materiálů a technologií pro automobily, kteří si vyzkoušejí role automobilových závodníků, aby připomněli svůj prototyp sportovního automobilu StudentCar FireLine. Toto krásné sportovní vozidlo bylo vytvořeno na půdě VŠB–TUO na Fakultě metalurgie a materiálového inženýrství.

„StudentCar FireLine bude zařazen v doprovodném programu společně s historickými sportovními vozidly. Nostalgicky tedy zavzpomínáme na historii motoristického sportu a prostřednictvím prototypů sportovních vozidel značky StudentCar se dotkneme současnosti i možných vizí do budoucna", říká doc. Petr Tomčík, vedoucí Katedry materiálů a technologií pro automobily z Fakulty metalurgie a materiálového inženýrství. Vývojový tým StudentCar budou přímo na akci prezentovat Ing. Martin Juránek a Ing. Vladimír Zbožínek. Mladí vývojáři předvedou na okruhu, co se skrývá pod kapotou červeného ďábla.

Závodní okruh v Radvanicích je pojmenován po jednom z nejlepších evropských motocyklových závodníků padesátých let, ostravském rodákovi Františku Bartošovi. Ten léta na závodním okruhu pracoval a také nedaleko něj bydlel. Závod je započítáván do mezinárodního šampionátu Czech Road Racing Cup, který je vypsán pro závodní motocykly v kubaturách do 125, 250, 600, 800 ccm (Supermono) a sajdkáry do 1000 ccm,

Vloženo: 2. 7. 2012