Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2013!

V aule VŠB - TU Ostrava proběhne další z tradičních Mineralogických setkání

V sobotu 13. října 2012 pořádá Hornicko-geologická fakulta již tradiční Mineralogické setkání. Setkání sběratelů a milovníků neživé přírody proběhne v prostorách auly v areálu VŠB-TUO v Ostravě-Porubě od 9.00 do 15.00 hodin.

Setkání je každoročně spojeno s výstavou přírodnin, fosílií a šperků. Vzorky vystavovaných minerálů budou opět nejen z České republiky a ze Slovenska, ale účastnící setkání si budou moci prohlédnout exponáty z celého světa (Rusko, Polsko, Čína, Brazílie, USA, Mexiko aj.) V průběhu celého dne pak budou zájemcům zdarma zpřístupněny sbírky Geologického pavilonu prof. Pošepného, které se rovněž nacházejí v areálu VŠB-TUO.

Mineralogická setkání, pořádaná Vysokou školou báňskou-Technickou univerzitou Ostrava, se konají pravidelně 2x ročně, vždy na jaře a na podzim. Na posledním setkání, které se konalo v dubnu tohoto roku, a které přilákalo přes 900 návštěvníků, se prezentovalo s ukázkami částí svých sbírek 60 vystavovatelů z tuzemska, Polska a Slovenska. Na podzimní setkání 13. října 2012 je přihlášeno již přes 80 vystavovatelů a o akci projevili nově zájem i vystavovatelé z Maďarska a Pákistánu.

Na výstavních a prodejních plochách se kromě minerálů a zkamenělin již tradičně objeví také odborná literatura, známky, mince a další předměty, které se tématicky váží ke geologii a k hornictví.

Ve vstupních prostorách auly budou při příležitosti Mineralogického setkání rovněž prezentována pracoviště pořádající fakulty a další akce, které fakulta nabízí pro odbornou a laickou veřejnost.

Bližší informace o Mineralogickém setkání lze nalézt na webových stránkách Geologického pavilonu: http://geologie.vsb.cz/gp/ nebo na telefonním čísle 597 325 469 nebo 597 325 392

Vloženo: 8. 10. 2012