Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2013!

Václav Vrba nabízí „Chvilky přirozenosti“ v galerii VŠB-TUO

Od 1. listopadu 2012 je v galerii Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava zpřístupněna výstava obrazů ostravského autora Václava Vrby. K vidění je zde 23 obrazů, které nabízí 23 příběhů pod názvem „Chvilky přirozenosti“. Společně s jeho díly představuje ostravská malířka Jana Dědochová originální ručně malované hedvábné šátky.

Václav Vrba se ve svých dílech snaží poodhalit svůj názor na život a sdělit návštěvníkům výstavy své východisko z bezútěšnosti, kterou mnozí pociťují. „Ve svých dílech usiluji o řád věcí, ale stejně jako v obyčejném životě se mi to často nedaří," říká autor. V jeho dílech se tak promítají především ženy, jako věčný motiv nebo také ženy s dítětem.

Absolvent Vyšší umělecko-průmyslové školy v Praze se kromě malby věnuje i sakrální architektuře a interiérům kostelů. Na svém kontě má již celou řadu výstav. Ta v galerii VŠB-TUO nabízí 23 příběhů na barevných, zdánlivě naivních obrazech. „Chtěl bych, aby lidé mé obrazy nejen viděli, ale aby je dokázali i prožít a tak si z nich taky něco odnesli do svého podvědomí," říká o svých dílech autor. Mimo obrazy budou vystaveny i 3 autorovy kresby.

Svá díla zde vystavuje i ostravská malířka Jana Dědochová. Tentokráte představí hedvábné šátky, jejichž tvorba je pro ni velmi zajímavá. Kombinuje zde malbu, grafické postupy a techniky tisku. Vzniklá nádherná díla jsou každá originálním a neopakovatelným kusem.

Výstava „Chvilky přirozenosti" v Galerii VŠB-TUO v Ostravě-Porubě potrvá až do 30. listopadu 2012. Výstava je zpřístupněna denně od 8:00 do 17:00 hodin a vstup do galerie je zdarma.

Vloženo: 26. 10. 2012