Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2015!

Karviná ve světle výstavy SVĚT VĚDY

V Galerii Zdravého města Karviná bude od 13. do 19. 1. k vidění edukativní výstava SVĚT VĚDY. Tu v pondělí od 11.00 hod. odstartuje jedinečná science show dr. Michaela Londesborougha, která během 45minutové prezentace postupně a názorně odhalí tajemství světla.

Výstavu SVĚT VĚDY pořádá Vysoká škola báňská – Technická Univerzita Ostrava v rámci kampaně Zlepši si techniku, aby informovala veřejnost o historii a současnosti vědy, o vynálezech, které nám mění život a o lidech, kteří za nimi stojí.

Výstava je členěna na 3 tematické celky. Součástí první části je řada zajímavých informací ze života vědců, kteří svými objevy ovlivnili celý svět. Druhá část exhibice je věnována zajímavostem vědy a výzkumu a interaktivním exponátům. Návštěvníci uvidí například alternativní energetické suroviny, ztužidlo pro stavbu mrakodrapů, nezničitelné brzdy a řadu dalších praktických ukázek vědecké a výzkumné práce. Poslední část výstavy ukazuje práce žáků a studentů, kteří tvořili projekty na téma Svět vědy.

První den výstavy je pro návštěvníky připravena ukázka science show dr. Michaela Londesborougha na téma světlo, která bude zakončena světelnou podívanou na nebi, tedy ohňostrojem. Každý, kdo se přijde podívat, během několika minut poodhalí tajemství světla a získá odpovědi například na otázky, zda se světlo skládá z vln nebo proč světlo vnímáme v různých barvách.

Výstavu je možné navštívit v Galerii Zdravého města Karviná, Univerzitní náměstí 3, 733 01 Karviná (budova OPF) od 13. 1. do 19. 1. 2014. Otevřena bude od pondělí do pátku od 10.00 do 17.00. Vstup na výstavu je zdarma.

Výstava je navržena tak, aby bylo možné si expozici prohlédnout samostatně bez průvodce. Na základě dohody s organizátorem je možné zajistit průvodce. Více informací o výstavě včetně registrace na www.zlepsisitechniku.cz nebo na tel.: +420 607 037 193.

Výstavu SVĚT VĚDY již zhlédlo více než 8 300 lidí.

Další zastávka výstavy bude od 22. 1. do 9. 2. v Krnově.

Kontakt pro média:

Klára Janoušková

E-mail: klara.janouskova@vsb.cz

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava

má více než 160 let dlouhou tradici. V rámci své činnosti poskytuje bakalářské, magisterské i doktorské studium na 7 fakultách a ve dvou univerzitních studijních programech v prezenční i kombinované formě. Univerzita realizuje nebo se podílí na mnoha významných projektech v oblasti výzkumu a vývoje a spolupracuje s řadou domácích i zahraničních univerzit a se soukromým sektorem. Další informace na www.vsb.cz.

Vloženo: 8. 1. 2014