Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2015!

Výstava SVĚT VĚDY doputovala do Krnova. Představí zde zajímavosti ze světa vědy a techniky.

Již dnes si budou moci krnovští prohlédnout netradiční výstavu SVĚT VĚDY v prostorách Flemmichovy vily.

Výstava jedinečným způsobem informuje veřejnost o historii a současnosti vědy, o vynálezech, které nám mění život, a o lidech, kteří za nimi stojí. Návštěvníci se zde dozvědí informace o dálkově ovládaných robotech, o barvách, které pohlcují smog nebo se podívají na výstroj záchranáře. Výstavu pořádá Vysoká škola báňská – Technická Univerzita Ostrava v rámci kampaně „Zlepši si techniku". Vstup na výstavu je zdarma.

Výstava SVĚT VĚDY je členěna na 3 tematické celky. Součástí prvního z nich je řada zajímavých informací ze života vědců, kteří svými objevy ovlivnili celý svět. Druhá část výstavy je věnována zajímavostem vědy a výzkumu a interaktivním exponátům, které zaujmou každého návštěvníka. Poslední část ukazuje práce žáků a studentů, kteří tvořili projekty na téma Svět vědy.

Výstavu mohou zájemci navštívit na adrese Flemmichova vila, Hlubčická 20, Krnov od 22. 1. do 9. 2. 2014, a to denně od 8.00 do 17.00 hod.

Výstava je navržena tak, aby bylo možné si expozici prohlédnout samostatně bez průvodce. Na základě dohody s organizátorem je možné zajistit průvodce. Více informací o výstavě včetně registrace na www.zlepsisitechniku.cz nebo na tel.: +420 607 037 193.

Kontakt pro média:

Klára Janoušková

E-mail: klara.janouskova@vsb.cz

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava

má více než 160 let dlouhou tradici. V rámci své činnosti poskytuje bakalářské, magisterské i doktorské studium na 7 fakultách a ve dvou univerzitních studijních programech v prezenční i kombinované formě. Univerzita realizuje nebo se podílí na mnoha významných projektech v oblasti výzkumu a vývoje a spolupracuje s řadou domácích i zahraničních univerzit a se soukromým sektorem. Další informace na www.vsb.cz.

Vloženo: 22. 1. 2014