Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2015!

Výstava fotografa Vojtěcha Žižky - Něha a ráz průmyslu

3. února 2014 zahajuje v galerii Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO) výstava fotografií Vojtěcha Žižky s názvem „Něha a ráz průmyslu“. Vystavené fotografie představují kontrast průmyslu a křehkého ženského těla. Žižkovy fotografie vznikaly v provozu společnosti Huisman Konstrukce, ve vítkovické Dolní oblasti a na Střední průmyslové škole v Ostravě - Vítkovicích.

„Studuji strojní fakultu a mé technické myšlení mě mnohdy přivádí ke spoustě zajímavých pohledů. Jsem přesvědčen, že kontrast něhy a krásy ženského těla v podání baletky Natal Szczypkové v průmyslovém prostředí, se bude líbit", říká o svých fotografiích autor, jehož fotogarafie můžete v galerii vidět po celý únor.

V dnešní době se na továrny mnohdy díváme  jako na možné znečišťovatele životního prostředí. Žižka nabízí pohled na průmyslové plochy, které zněžnil krásou ženského těla. Křehkost baletky ve spojení s průmyslovým prostředím ještě více vyniká. Student fakulty strojní má k těžkému průmyslu velmi blízko a z fotografií je patrný i velký obdiv k historii těchto objektů.

Výstava je pro mne jedním ze splněných snů. „Mým životním cílem v oblasti fotografie je udivovat veřejnost svými díly, seznámit ji se svou vizí a přivést ji na jiné než všední uvažování, vytrhnout ji ze zažitého stereotypu. Chtěl bych vystavovat v Americe a ukázat krásy našeho kraje, nejen však z industriálního prostředí".

Výstava „Něha i ráz průmyslu" v galerii VŠB-TUO potrvá do 28. února 2014.

Vloženo: 3. 2. 2014