Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2015!

VŠB – Technická univerzita Ostrava přivezla výstavu SVĚT VĚDY do Opavy

Na Mendelově gymnáziu v Opavě bude po celý tento týden k vidění edukativní výstava SVĚT VĚDY. Výstavu již několik měsíců pořádá Vysoká škola báňská – Technická Univerzita Ostrava v rámci kampaně Zlepši si techniku, aby informovala veřejnost o historii a současnosti vědy, o vynálezech, které nám mění život a o lidech, kteří za nimi stojí.

Výstavu během jejího putování doposud zhlédlo více než 8 000 návštěvníku.

Výstava je členěna na 3 tematické celky. Součástí první části je řada zajímavých informací ze života vědců, kteří svými objevy ovlivnili celý svět. Druhá část expozice je věnována zajímavostem vědy a výzkumu a interaktivním exponátům. Návštěvníci uvidí například alternativní energetické suroviny, ztužidlo pro stavbu mrakodrapů, nezničitelné brzdy a řadu dalších praktických ukázek vědecké a výzkumné práce. Poslední část výstavy ukazuje práce žáků a studentů, kteří tvořili projekty na téma Svět vědy.

Výstavu je možné navštívit na Mendelově gymnáziu, Komenského 5 od 24. února do 2. března 2014. Otevřena bude denně od 8.00 do 17.00 hod. Vstup na výstavu je zdarma.

Výstava je navržena tak, aby bylo možné si expozici prohlédnout samostatně bez průvodce. Na základě dohody s organizátorem je však průvodce možné zajistit. Více informací o výstavě včetně registrace najdete na www.zlepsisitechniku.cz nebo na tel.: +420 607 037 193.

Kontakt pro média:

Klára Janoušková