Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2015!

Poslední možnost, kde vidět výstavu SVĚT VĚDY.

5 měsíců putování, 11 měst Moravskoslezského kraje, 10 Science show a 11 371 návštěvníků. Takovou bilanci má za sebou úspěšná výstava SVĚT VĚDY, kterou pořádá Vysoká škola báňská – Technická Univerzita Ostrava v rámci kampaně „Zlepši si techniku“. Před sebou má ale již poslední zastávku, a to v Bohumíně. Využijte této příležitosti a přijďte se dozvědět více o historii a současnosti vědy, o vynálezech, jež nám mění život, a o lidech, kteří za nimi stojí.

K vidění budou alternativní energetické suroviny, ztužidlo pro stavbu mrakodrapů, nezničitelné brzdy a řada dalších praktických ukázek vědecké a výzkumné práce. Vstup na výstavu je zdarma.

Výstava SVĚT VĚDY je členěna na 3 tematické celky. Součástí první části je řada zajímavých informací ze života vědců, kteří svými objevy ovlivnili celý svět. Druhá část výstavy je věnována zajímavostem vědy a výzkumu a interaktivním exponátům, které zaujmou každého návštěvníka. Poslední část ukazuje práce žáků a studentů, kteří tvořili projekty na téma Svět vědy.

Výstavu je možné navštívit v Domově dětí a mládež v Bohumíně, na adrese Janáčkova 715, Bohumín od 25. do 31. 3. 2014. Otevřena bude denně od 9.00 do 17.00 hodin.

Výstava je navržena tak, aby bylo možné si expozici prohlédnout samostatně bez průvodce. Na základě dohody s organizátorem je však možné zajistit průvodce. Více informací o výstavě včetně registrace na www.zlepsisitechniku.cz nebo na tel.: +420 607 037 193.

Kontakt pro média:

Klára Janoušková

E-mail: klara.janouskova@vsb.cz

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava

má více než 160 let dlouhou tradici. V rámci své činnosti poskytuje bakalářské, magisterské i doktorské studium na 7 fakultách a ve dvou univerzitních studijních programech v prezenční i kombinované formě. Univerzita realizuje nebo se podílí na mnoha významných projektech v oblasti výzkumu a vývoje a spolupracuje s řadou domácích i zahraničních univerzit a se soukromým sektorem. Další informace na www.vsb.cz.

Vloženo: 24. 3. 2014