Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2015!

První promoce studentů z Číny na VŠB-TUO!

V letošním akademickém roce ukončí magisterské studium na Ekonomické fakultě VŠB-TUO osm čínských studentů, kteří získají titul inženýr v oboru Finance. Slavnostní promoce prvních absolventů z Číny proběhne v aule univerzity v pondělí 7. července 2014 v 10.30 hodin. Slavnostního aktu se zúčastní i zástupci partnerské Hubei University of Technology (HUT) z Číny.

První absolventi z Číny zahájili studium 3. ročníku bakalářského oboru Finance na Ekonomické fakultě v akademickém roce 2011/2012 a po úspěšném absolvování bakalářského studia pokračovali dva roky v navazujícím magisterském studiu. Celé studium probíhalo v anglickém jazyce.

Jedná se o studenty, kteří první dva ročníky bakalářského studia řádně absolvovali na Hubei University of Technology (HUT) v čínském městě Wu-chan, hlavním městě provincie Chu-pej. „Na naši Ekonomickou fakultu tito studenti nastoupili ke studiu v rámci programu dvojího diplomu (double-degree) v bakalářském oboru Finance, který Ekonomická fakulta s HUT provozuje na základě memoranda o dlouhodobé spolupráci. To bylo mezi VŠB-TUO a HUT uzavřeno v roce 2009", řekl proděkan Ekonomické fakulty VŠB-TUO Martin Macháček.. „Podstata programu dvojího diplomu spočívá v tom, že pokud studenti úspěšně završí bakalářská studia v Ostravě i ve Wu-chanu, obdrží bakalářské diplomy Ekonomické fakulty VŠB-TUO i HUT", doplnil.

V rámci programu dvojího diplomu dosud bakalářské studium v oboru Finance úspěšně ukončilo 48 čínských studentů z HUT. Dalších 17 studentů by mělo nastoupit do 3. ročníku bakalářského studia v září 2014.

Většina absolventů bakalářského studia následně pokračuje v navazujícím magisterské studiu. V ak. roce 2013/2014 je tak v navazujícím magisterském studiu oboru Finance zapsáno v 1. ročníku 20 studentů a ve 2. ročníku 11 studentů.

Studenti musí před nástupem do 3. ročníku bakalářského studia úspěšně absolvovat přijímací zkoušky z anglického jazyka ve Wu-chanu. Tyto zkoušky organizuje a personálně zabezpečuje Ekonomická fakulta ve spolupráci s katedrou jazyků VŠB-TUO. Před zahájením studia na VŠB-TUO musí během svého studia na HUT absolvovat vybrané předměty v anglickém jazyce. I tato výuka je personálně zajištěna vyučujícími z Ekonomické fakulty VŠB-TUO. Studenti si bakalářské i navazující magisterské studium platí, jedná se tedy o studenty-samoplátce.

Slavnostní promoce se zúčastní rovněž zástupci HUT, přičemž pětičlennou delegaci povedou prorektor a děkan zahraničního partnera. Na promoci byla dopisem pozvána rovněž Její Excelence, velvyslankyně ČLR v ČR.

Vloženo: 3. 7. 2014