Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2015!

Historicky první velký Sraz absolventů VŠB-TUO se blíží!

Největší vysoká škola na severní Moravě VŠB – Technická univerzita Ostrava, letos slaví 165 let od svého založení. Jen za posledních 100 let její brány opustilo téměř 100 tisíc úspěšných absolventů. Proto tato významná instituce zve všechny své absolventy na historicky první velký Sraz absolventů, který se uskuteční 12. září 2014 v kampusu univerzity v Ostravě–Porubě.

Rok 2014 je pro Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu Ostrava významný nejen 165. výročím od jejího založení, ale také tímto prvním velkým Srazem absolventů, kterým univerzita zahajuje intenzivní a systematickou spolupráci se svými absolventy. V pátek 12. září se tak celá univerzita na den zastaví a otevře své brány pouze svým absolventům všech věkových kategorií.

V univerzitním kampusu budou mít absolventi prostor setkat se se svými bývalými spolužáky a pedagogy, nostalgicky zavzpomínat na místech, kde prožívali svá studentská léta, ale také navštívit nové budovy s moderními výukovými prostory a špičkovými laboratořemi.

Kromě poutavých programů všech fakult a celoškolských ústavů je připraven bohatý doprovodný program od zlaté promoce, přes hudební i divadelní vystoupení, sportovní turnaje až po absolventskou party do ranních hodin. Na dvou pódiích vystoupí známí interpreti jako UDG, Věra Špinarová, Hradišťan, improvizační soubor Odvaz a mnoho dalších.

Více informací, včetně elektronické registrace na Sraz naleznete na webových stránkách: www.srazabsolventu.vsb.cz.

Historie Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava se datuje již od roku 1849, za tuto dobu se z původního montánního učiliště v Příbrami stala moderní a respektovaná instituce na poli vzdělávání, vědy a výzkumu nejen v České republice, ale i v zahraničí. Univerzitní kampus, který se začal budovat již v polovině 60. let, a který jen za posledních 10 let zdvojnásobil svou velikost a možnosti, je dnes jedním z největších a nejmodernějších univerzitních kampusů ve střední Evropě.

Budeme tam všichni? Pošlete to dál!

Těšíme se na viděnou 12. září 2014.

Mgr. Adam Soustružník

PR manažer 1. srazu absolventů