Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2015!

Vylepšené koleje VŠB-TUO čekají na příchod studentů!

Po celé prázdniny probíhaly v kampusu Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO) práce na zkvalitnění ubytovacích i stravovacích podmínek pro studenty. Lůžka pro 3 281 studentů jsou na kolejích připravena k nastěhování. Akademický rok na VŠB-TUO začíná již 15. září 2014.

„Pokračujeme v dlouhodobém plánu zkvalitňování podmínek ubytovaných studentů tím, že rušíme třetí lůžka na pokojích a tím zvyšujeme standard ubytování. V letošním roce jsme takto upravili pokoje na budově D a částečně na budově C. Kapacita kolejí se tak snížila z 3 528 na 3 281 lůžek. Kolejné bylo zvýšeno v průměru o 3 Kč na den", říká ředitelka ubytovacích a stravovacích služeb Marie Stonišová.

V obou budovách byly vymalovány pokoje a vyměněna podlahová krytina. Budova A získala nové police a budova B byla vybavena novými židlemi. Na budově A pokračuje rekonstrukce kuchyněk.

V budově B funguje pro studenty UBYTOVACÍ KANCELÁŘ, kde si mohou vyřídit veškerou administrativní agendu kolem ubytování, vystěhování, změn smlouvy, výměny pokoje apod. V celém areálu kolejí je bezplatný přístup na internet prostřednictvím internetové sítě VŠB-TUO. Cena za ubytování na kolejích se pohybuje v průměru kolem 2 500 Kč za měsíc.

I stravovací služby doznají řady změn. U bufetu v areálu kolejí je opravena zídka s novou omítkou a obklady, a budou zde instalovány nové lavičky a stoly. Vylepšuje se i prostředí menzy, kde v tuto chvíli končí realizace úprav Snacku. Novinkou v menze je pult bageterie. Podle přání zde personál Stravovacích služeb připraví zájemcům čerstvou bagetu přímo před očima.

Kampus Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava patří k největším ve střední Evropě. Kromě výuky nabízí ubytování, stravování, sportovní a kulturní vyžití a řadu dalších služeb. Ve vybavení kampusu nechybí pošta, pizzerie, studentské prodejny a wifi pro studenty zdarma. Součástí areálu je také galerie, knihovna a PC pavilon. Studenti mohou využít služeb lékaře, psychologa i kariérního poradce. Večerní život pak pokračuje v T2 klubu.

Kontakt pro média:

Klára Janoušková

E-mail: klara.janouskova@vsb.cz

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava

má více než 160 let dlouhou tradici. V rámci své činnosti poskytuje bakalářské, magisterské i doktorské studium na 7 fakultách a ve dvou univerzitních studijních programech v prezenční i kombinované formě. Univerzita realizuje nebo se podílí na mnoha významných projektech v oblasti výzkumu a vývoje a spolupracuje s řadou domácích i zahraničních univerzit a se soukromým sektorem. Další informace na www.vsb.cz.

Vloženo: 10. 9. 2014