Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2015!

Výstava „Souznění“ v galerii VŠB-TUO

Po celý říjen bude v galerii Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO) zpřístupněna výstava obrazů pod názvem „Souznění“ Dva ostravští autoři, Ludvík Kubečka a Alena Světlíková, zde prezentují své olejomalby, ztvárňující současné reálie, viděné citlivým okem malíře.

Z celé škály výtvarných témat na výstavě uvidíme především krajiny a kytice. Obrazy krajin, malované výhradně v plenéru, nám přibližují místa, často i v okolí Ostravy, kde je dosud příroda nedotčena negativním zásahem člověka. Jsou to lokality, kam mnoho lidí nezavítá, které mají své kouzlo a čekají na vnímavé oko pozorovatele. Obrazy kytic jdou ruku v ruce s krajinami, neboť kvítí mnohdy pochází z polí a z luk malovaných krajin. Jsou dokladem úchvatné krásy naší i té nejobyčejnější flóry.

Absolvent VUT Brno Ludvík Kubečka se výtvarné činnosti věnuje jako dlouholetý člen výtvarné skupiny GAMA. Kreslířské základy získal již na základní škole a další výtvarné vzdělávání následovalo na SPŠ stavební v Opavě a následně na stavební fakultě pod vedením prof. Košutka. Volný výtvarný projev dále rozvíjí pod vedením známých ostravských osobností. V malbě u malíře p. Zahela, v kresbě u grafika a sochaře p. Domitera.

Alena Světlíková spatřuje prvopočátky své tvorby v obdivu ke krajině a k přírodě vůbec. Autorka se zabývá především olejomalbou a citlivě zpodobňuje krajiny a především pak květiny a kytice.

Stejně jako Ludvík Kubečka je členkou výtvarné skupiny GAMA.

Oba autoři vystavují společně již poněkolikáté, neboť mají podobné vidění okolního světa a přírody. Obojí témata v provedení autorů vystavených obrazů jsou připomenutím, že i v naší hektické, uspěchané době existují místa a věci v přírodě, která pohladí po duši a připomenou svoji jednoduchou krásu.

Výstavu „Souznění" můžete navštívit v galerii VŠB-TUO, tř.17. listopadu 15 v Ostravě-Porubě denně od 8.00 do 17.00 hodin. Vstup do galerie je zdarma. Výstava je zpřístupněna od 1. do 30. října 2014.

Vloženo: 1. 10. 2014