Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2015!

Na VŠB-TUO proběhne 9. října 2014 vrcholné klání hasičů

Koleje Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO) budou ve čtvrtek 9. října 2014 hostit 2. ročník Akademického mistrovství České republiky v TFA. Jedná se o nejvyšší akademickou soutěž v této disciplíně u nás.

„Soutěží se v disciplínách TFA (z anglického Toughest Firefighter Alive, což v překladu znamená, nejtvrdší hasič přežívá), které simulují zásahovou činnost hasiče v zásahovém oděvu za použití dýchacího přístroje jako zátěže," říká ředitel soutěže Jiří Friedel. Soutěž je určena pro studenty prezenční i kombinované formy studia starších 18 let vysokých a středních škol z České republiky a ze Slovenska. „Do letošního ročníku soutěže je přihlášeno na 103 závodníků, což je obrovský nárůst oproti prvnímu ročníku," neskrývá svou radost ze zájmu škol Jiří Friedel. Ze slovenských měst se zapojila Žilina a Zvolen.

Od 7.30 hodin proběhne na kolejích univerzity registrace účastníků a následně prohlídka trati. 2. ročník Akademického mistrovství ČR v TFA bude slavnostně zahájen v 9.00 hodin. „Vyhodnocení proběhne v kategorii jednotlivec (muži, ženy) a v kategorii štafeta (muži, ženy). Štafeta je složena ze čtyř závodníků, kdy každý závodník absolvuje jeden úsek," vysvětluje organizaci soutěže její mluvčí Kristýna Kutilová. Detailní harmonogram naleznete zde: http://www.hasicivsb.cz/files/2014/Harmonogram_tfa_2014.pdf

Ukončení soutěže a vyhlášení vítězů je plánováno na 16.00 hodin. Vítězové si odnesou putovní pohár děkana Fakulty bezpečnostního inženýrství a pohár rektora VŠB-TUO.

Soutěž pořádá Studentský klub požárního sportu ve spolupráci s Fakultou bezpečnostního inženýrství Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO). Českou asociací akademických technických sportu, Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska, Hasičským záchranným sborem Moravskoslezského kraje a městem Ostrava.

Kontakt pro média:

Klára Janoušková

E-mail: klara.janouskova@vsb.cz

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava

má více než 160 let dlouhou tradici. V rámci své činnosti poskytuje bakalářské, magisterské i doktorské studium na 7 fakultách a ve dvou univerzitních studijních programech v prezenční i kombinované formě. Univerzita realizuje nebo se podílí na mnoha významných projektech v oblasti výzkumu a vývoje a spolupracuje s řadou domácích i zahraničních univerzit a se soukromým sektorem. Další informace na www.vsb.cz.

Vloženo: 9. 10. 2014